DSÖ: Coronavirüs Pandemisi Olağanüstü Hal Durumlarının Dışında!

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, corona virüsü pandemisinde 'kontrol edilemez' seviyelere ulaşıldığını açıkladı.

DSÖ: Coronavirüs Pandemisi Olağanüstü Hal Durumlarının Dışında!
09 Kasım 2020 - 20:04
ABD'nin merkez üssü olmaya devam ettiği coronavirüs salgınında yeni gelişmeler yaşanıyor. Çok sayıda ülke karantina sürecine giderken bazı ülkeler ise karantina sürecine girmemekte ısrarcı davranıyor.

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, corona virüsünün artık 'olağanüstü hal koşullarının ötesinde' bir duruma geçtiğini ve kontrol edilemez hale geldiğine değindi.

Coronavirüs pandemisi tüm dünyada 50 milyondan daha fazla insanı etkiledi ve bilinmeyen vaka sayısının bilinen 50 milyon vaka sayısına göre çok daha fazla olduğu tahmin ediliyor. Artık bazı ülkelerde sağlık sistemine 'para yetişmediği' bu nedenle corona virüsü pandemisine karşı daha etkili önlemler alınması isteniyor. Ancak henüz coronavirüs pandemisi için alınan hiçbir etkili yöntem 1 aydan daha uzun süreli başarıya ulaşamadı ve hep vaka sayıları arttı.
Bu haber 775 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum