AFAD İzmir Depremi Son Verilerini Paylaştı

1 vatandaş daha tedavi sırasında hayatını kaybetti ve 1035 olan yaralı vatandaş sayısı 1 kişinin ölümü ile 1034, 114 olan ölü sayısı ise 115 olarak güncellendi.

AFAD İzmir Depremi Son Verilerini Paylaştı
08 Kasım 2020 - 23:47
İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), İzmir'de 7.0 büyüklüğünde meydana gelen depremin arama kurtarma çalışmalarının başarıyla tamamlandığını ve 1034 vatandaşın yaralandığını açıkladı.

Toplam 107 kişi enkaz altından çıkarılırken 115 vatandaşın öldüğünü açıklayan AFAD, 23 vatandaşın ise hastanelerde henüz depremde aldıkları yaralar ve hasarlar nedeniyle tedavi altında tutulmaya devam edildiklerini açıkladı.

Ölü sayısının 115'e yükselmesi ile birlikte daha fazla artış olup olmayacağı merak konusu olurken, enkaz kaldırma çalışmalarına ise henüz devam edildiği açıklaması yapıldı. İzmir'de özellikle bazı binalarda hasar olduğu için evlerine giremeyen vatandaşlar ise yardımlarla kiralık ev aramaya başlarken, henüz bazı vatandaşların çadırlardan ayrılamadıkları ve kiralık ev için yeterli maddi güçlerinin olmadığı yerel medyada paylaşıldı. 
Bu haber 816 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum