Coronavirüs Aşısı Hakkında Önemli Açıklama: En Az 1 Yıl Koruması Bekleniyor!

BioNTech'in CEO'su Prof. Dr. Uğur Şahin, coronavirüs aşısının insanlarda semptomların ortaya çıkmasını en az 1 yıl engelleyeceğini düşündüklerini açıkladı.

Coronavirüs Aşısı Hakkında Önemli Açıklama: En Az 1 Yıl Koruması Bekleniyor!
13 Kasım 2020 - 21:16
Coronavirüs aşısı günden güne daha önemli olmaya başlarken, henüz halk üzerinde uygulanmaması ve bazı soru işaretleri olması nedeniyle aşının ne zaman, nasıl ve ne düzeyde etkin olacağı ve sonuçlarının nasıl olacağı konusunda merak hakim.

BioNTech'in CEO'su Prof. Dr. Uğur Şahin, coronavirüs aşısının insanları semptomlardan en az 1 yıl süreyle koruyacak olduğunu ve insanların coronavirüs semptomları göstermesini bugün için en az 1 yıl süreyle koruyacağını düşündüklerini açıkladı.

Şahin'e göre coronavirüs aşısı aynı zamanda insanları coronavirüs bulaşması riskinden de tam olmasa da koruyacak. Ancak uzmanlar, özellikle Avrupalı enfeksiyon hastalıkları uzmanları %90 etkili olan coronavirüs aşısının insanları coronavirüs salgınından korumayacağını, sadece semptom göstermesini engelleyeceğini ve virüsü öldürmeyecek olduğunu belirtiyor. Bunun da virüsün mutasyon geçirmesi sonrasında yok olabileceğine ve aşının etkinliğini azaltabileceğine dair soru işaretleri bulunuyor.
Bu haber 1159 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum