BioNTech Siber Saldırıya Uğramış!

Almanya merkezli Pfizer ile ortak %90 etkili olduğu iddia edilen coronavirüs aşısını geliştiren BioNTech şirketinin 2 ay önce siber saldırı mağduru olduğu açıklandı.

BioNTech Siber Saldırıya Uğramış!
13 Kasım 2020 - 20:25
Coronavirüs aşısı gelişmesi ile tüm dünyada merak uyandıran, ancak henüz daha etkin bir şekilde uygulamaya başlanmayan coronavirüs aşısının ortak geliştiricisi BioNTech'ten yapılan son dakika açıklamasında şirketin 2 ay önce siber saldırıya uğradığı açıklandı. Siber saldırının yaşanmasından hemen sonra Almanya Siber Güvenlik İdaresi'nin bilgilendirildiğini açıklayan BioNTech, olayın ardından 2 ay sonra bugün bu gelişmeyi duyurdu.

BioNTech'ten konu hakkında yapılan resmi açıklamada, şirketin siber saldırıya 2 ay önce uğradığı, saldırının sistemlerde herhangi bir veri sızıntısına neden olmadığı ve önemli aşı bilgilerinin korunduğu, herhangi bir veri hasarının da yaşanmadığı açıklandı.

İngiltere, siber saldırının ardında Rusya'nın olduğunu ve aşı bilgilerini çalmak için bu tür saldırıların Rusya merkezli olarak yapıldığını iddia etti. Alman yetkililer ise konu hakkında 2 hafta önce benzer bir sağlık kurumuna BioNTech'e yapıldığına benzer siber saldırı gerçekleştirildiğini açıkladı.
Bu haber 805 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum