Son Dakika: İzmir'de Göçük Altından Anne Ve Çocukları Kurtarıldı

İzmir'de Son Dakika!

Son Dakika: İzmir'de Göçük Altından Anne Ve Çocukları Kurtarıldı
31 Ekim 2020 - 15:56 - Güncelleme: 31 Ekim 2020 - 16:03
İzmir Bayraklı'dan gelen haberler bir nebze de olsa içimizi ısıtmayı başardı. İzmir Bayraklı'da bir apartmanın enkazının altında kalan anne ve 3 çocuğu uzun uğraşlar sonucunda kurtarılmayı başardı ve derhal ambulanslar yardımıyla en yakın sağlık kuruluşuna teslim edildi. Hala enkazın altında kalan diğer evladını kurtarmak için çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. 23 saat sonunda anne ve 3 çocuğu sapa sağlam enkazdan çıkarıldı.

İzmir'de 6.6 büyüklüğünde deprem!

Yaşanan deprem felaketi sonucunda güncel durumu yetkililer şu rakamlar ile açıklıyorlar. Şimdiye kadar 26 kişi hayatını kaybetmişken, 865 kişi de yaralı şekilde sağlık kuruluşlarına teslim edildi. Bilançonun daha çok ağırlaşmasından korkuluyor. Bölgede hala arama kurtarma çalışmaları devam ederken, vatandaşların evlerine girmemeleri yönünde uyarılar yapılıyor.

Bölgede Ardçı Depremler Devam Ediyor.

 Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un deprem bölgesinde yaptığı bir açıklamada bölgede ardçı depremlerin devam ettiğini söylüyor. Bazıları 4'ün üzerinde olmakla beraber toplamda 521 ardçı deprem ile karşı karşıyayız. Vatandaşların kesinlikle evlerine girmemeleri ve depremde evlerine zarar görmüş vatandaşların en kısa zamanda yardım edileceğini belirtti
Bu haber 936 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum