Youtube'de Yorumlar Görünmüyor Sorunu Ve Çözüm Yöntemleri

Youtube'de Yorumlar Görünmüyor Sorunu Ve Çözüm Yöntemleri
01 Haziran 2022 - 16:11
Youtube, 15 Şubat 2005 yılında 3 eski PayPal çalışanı tarafından kurulmuş video barındırma sitesidir. Yorum, bir olayı belli bir görüşe göre değerlendirmedir. Youtube’de içeriklerin etkileşimini sağlayan, trendler kısmında abone olmayan kişilerinde görüntülenmesine imkân tanıyan en önemli unsur videolara yapılan yorumlardır. Videolarınıza ait yapılan yorumları görüntüleyemiyorsanız, Youtube’de yorumlar görünmüyor sorunu ve çözüm yöntemlerini uygulayabilirsiniz.
Yapılan yorumlar kanal sahibi ve ziyaretçiler tarafından önemlidir. Google hesabıyla giriş yapan ziyaretçiler, videolara yorum yapabilir. Youtube’de yapılan yorumların görünmemesinin birçok nedeni vardır. Bunlar;
Tarayıcının Önbelleğini Temizleyin
Kullanmış olduğunuz tarayıcılar, yaptığınız işlemleri önbelleğe kaydeder. Her gün giriş yapıp çıktıkça kayıtlar zarar görebilir. Tarayıcıda karşılaşılan eksik yüklenmeler nedeniyle Youtube’de yapılan yorumları görüntüleyemeyebilirsiniz. Hangi tarayıcıyı kullanırsanız kullanın, öncelikle önbelleği temizlemeye başlayın.
Tarayıcınızı açın.
Ekranın sağ üst köşesindeki üç noktaya basın.
Ayarlar, site ayarları yolunu takip edin.
Zaman aralığı bölümünden tüm zamanları seçip, verileri temizle butonuna tıklayın.
Bu işlemleri yaptıktan sonra tüm siteler başta olmak üzere, Youtube’nin de önbelleği temizlenmiş olacaktır. Tarayıcınızı kapatıp yeniden açtığınızda yorumları görüntüleyebilirsiniz.
Tarayıcının Gizli Mod Özelliğini Kullanın
Teknolojinin gelişmesiyle birlikte yapılan güncellemeler ile birlikte yenilenen tarayıcılar, ayarlardan dolayı bazı işlemlerin yapılmasına izin vermeyebilir. Bu durumda tarayıcının gizli mod özelliğini kullanarak, birçok engeli aşabilirsiniz.
Tarayıcınızı açın.
CTRL+SHIFT+N tuşlarına aynı anda basarak gizli modu açabilirsiniz.
Google hesabınızı açın.
Youtube’ye girip yorum yapabilir ve diğer yorumları görüntüleyebilirsiniz.
Tarayıcı Eklentilerini Kontrol Edin
Farklı sebepler nedeniyle işlerinizi kolaylaştırmak için tarayıcınızda eklenti kullanabilirsiniz. Bazı eklentiler, sizin diğer işlerinizi engelleyebilir. Birçok kullanıcı kullanmış oldukları reklam engelleyici eklentileri nedeniyle, Youtube’de ki yorumların görüntüleyemediklerinden şikâyetçi. Bu durumda kullanmış olduğunuz tarayıcı eklentilerini kontrol edin.
Tarayıcınızı açın.
Sağ üst köşedeki üç noktaya tıklayın.
Diğer araçlar, uzantılar adımlarını takip edin.
Açılan sayfada kullanmış olduğunuz tüm eklentileri görebilirsiniz.
Youtube’de yorumların görünmesini engellediğini düşündüğünüz eklentiyi kaldırın ya da pasif hale getirin.
Yeni Tarayıcı Profili Oluşturun
Yeni tarayıcı profili oluşturarak, tarayıcınızda karşılaştığınız birçok sorunu hızlıca çözebilirsiniz. Bu işlemi yaparken kaydedilen tarayıcı bilgileri kaybolmaz.
Tarayıcınız açın.
Sağ üst köşedeki profil resmine basın.
Ekle seçeneğine tıklayın.
Gerekli bilgileri doldurarak yeni profil oluşturun.
Tarayıcıyı Sıfırlayın
Yukarıda yer alan tüm çözüm yöntemlerinizi denemenize rağmen, Youtube’de yorumlar gözükmüyor sorununu çözemediyseniz tarayıcınızı sıfırlayın. Aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayarak tarayıcınızı sıfırlayabilirsiniz.
Tarayıcınızı açın.
Ayarlar, gelişmiş adımlarını takip edin.
Açılan pencereden sıfırla ve temizle seçeneğine tıklayarak tarayıcınızı sıfırlama işlemi başlatabilirsiniz.
 
Bu haber 1330 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

casino siteleri