PTT Personel Alımı 2022 Başvuru Formu Doldur

PTT Personel Alımı 2022 Başvuru Formu Doldur – Pandemi nedeniyle son 2 senedir herhangi bir personel alımı yapmayan PTT, yaptığı resmi açıklama ile 2022 yılının sonlarında ve 2023 yılını kapsayacak şekilde toplamda 55.000 personel alımı yapacağını belirttikten sonra iş arayanlar, sabırsızlıkla PTT’den yapılacak olan alım açıklamasını beklemeye başlamışlardır. Özellikle 2022 yılının sonlarına doğru gelinirken kişiler PTT bünyesinde devlet memuru olarak çalışabilmek adına başvuruların başlamasını beklemektedir. PTT personel alımı 2022 başvuru formu doldur sayfasının açılmasını ve gerekli görülen alanlarda personel alımlarına açılan kontenjan ile iş başvurusunda bulunmak isteyen kişiler, PTT’den gelecek olan sevindirici haberi beklemektedirler.

Henüz PTT resmi olarak bir açıklama yapmadığı için, belirtecek oldukları tarihler arasında başvurular kişilere açık hale gelecektir. Bu nedenle hali hazırda başvuru formu doldurmak mümkün olmamaktadır. Açıklama yapılarak kontenjan sayısı ve ihtiyaç duyulan personeller belirtildikten sonra başvuru tarihleri de belirtilecek ve bu süre zarfında başvuru formları gerekli şartlar karşılandığı takdirde doldurularak kişiler, yapılacak olan mülakat ve sınavları da başarıyla geçerek iç sahibi olabileceklerdir.

PTT Personel Alımı 2022 Başvuru Formu Doldur
PTT Personel Alımı 2022 Başvuru Formu Doldur

PTT İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

PTT iş başvurusu nasıl yapılır? Sorusu, PTT bünyesinde çalışmak isteyen ve iş arayan kişiler tarafından oldukça merak edilmektedir. Öncelikle yapmanız gereken ilk şey PTT web sitesi üzerinden bir ön başvuru formu doldurmak olacaktır. Ardından PTT’nin kişileri işe almak için gerek duyduğu sınavlar ve mülakatlara girilmekte ve bunların da başarıyla tamamlanması takdirde kişiler kadroya girebilmektedir. Bu süreçte;

  • PTT iş başvurusu için PTT web sitesi üzerinden yapılacak olan duyurular takip edilmelidir.
  • Belirtilen tarihler içerisinde yine PTT web sitesi üzerinden veya e-devlet ile başvuru formları doldurulabilmektedir.
  • Bu başvuru esnasında kişiler tek bir iş alanı seçebilmekte ve bu iş alanı için gerekli olan şartlar ve puan önemli olmaktadır.
  • Son olarak başvurusu kabul edilen kişilerin, yapılacak olan sınavlara katılabilmek için belirli bir miktar ödemesi gerekmekte ve bu ödemeler PTT web sitesi üzerinden veya Ziraat Bankası ile yapılabilmektedir.

PTT İş Başvurusu KPSS’siz 2022

PTT iş başvurusu KPSS’siz 2022 yılında yapılacak alımlarla mümkün olacaktır. PTT, işe alımlarında, personel alımlarının büyük bir çoğunluğunda KPSS puanı şartı arasa da, pek fazla olmamakla birlikte çeşitli gerek duyulan alanlarda KPSS sınavına girilmese dahi başvuru yapılabilmekte ve bu kontenjan sayesinde puansız iş sahibi olunabilmektedir.

Yorum yapın