Twitter Hesap Dondurma ve Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Günümüzün popüler sosyal medya platformlarından biri olan Twitter dünya üzerinde birçok kullanıcı tarafından sevilerek kullanılıyor.

Twitter Hesap Dondurma ve Silme İşlemi Nasıl Yapılır?
04 Kasım 2020 - 23:24
Günümüzün popüler sosyal medya platformlarından biri olan Twitter dünya üzerinde birçok kullanıcı tarafından sevilerek kullanılıyor. Özellikle dünya gündeminin bu platform üzerinden takip edilmesi ve doğru haberlerin, gelişmelerin yer alması oldukça bu platformu kullanışlı yapıyor.

Twitter hesap güvenliğini yüksek dereceli koruma sistemi ile sürekli güncelleyerek korumaktadır. Bazen farklı kullanıcılar aynı hesaba giriş yapmak için girişimlerde bulunsa da hesabın asıl sahibi gelişmiş hesap güvenliği ile bu durumdan kurtulabiliyor.

Günümüzde çoğu kullanıcı hesabını çeşitli sebeplerden dolayı kapatmak istiyor. İşte bu konuda detaylı bilgilere yazımız içerisinde bulunan konu başlıklarından ulaşabilirsiniz.
 

Twitter Nasıl Dondurulur?


Twitter nasıl dondurulur? Özellikle bu platformu etkili bir şekilde kullanmayan ya da kullanma fırsatı olmayanların sıkça sorduğu bir soru olarak karşımıza çıkıyor. Bu işlemin yapılması kolay olup, kişinin kendi kendine yapabileceği kolaylıktadır.
Şimdi hesap dondurma işlemi nasıl yapılır birlikte inceleyelim:
  1. Öncelikle hesabınıza girdikten sonra profil sayfanızın açılır menü çubuğundan ayarları ardından gizlilik seçeneğini tıklayın.
  2. Sonrasında hesap seçeneğine, oradan da hesabımı devre dışı bırak ögesine tıklayın.
  3. Hesap devre dışı bırakma ile ilgili kullanıcı bilgilendirme metnini okuyun.
  4. Son adım olarak kullanıcı adını devre dışı bırak seçeneğine tıklanır ve işlem tamamlanır.
  5. Sizden hesabın şifresini girmenizi isteyecektir. Bu adımı da yaparsanız hesabınız dondurulmuş olur.
Yukarıda yer alan işlem basamaklarını doğru bir şekilde uyguladığınızda kesinlikle Twitter hesabınız dondurulmuş, devre dışı bırakılmış olacaktır.
 

Birinin Twitter Hesabı Nasıl Kapatılır?


Arama motorlarında çokça aratılan bir konuda başkasının Twitter’da yer alan bir hesap nasıl kapatılır sorusu karşımıza çıkıyor.

Yüksek güvenlikli platform olup kişinin kullanıma bağlı tüm haklarını koruma altına almış olduğu için birinin hesabı bazı nedenler olmadıkça kapatılmaz. Kullanıcının küfür, rahatsız edici içerik paylaşımı, başka kullanıcıları taciz eden üslubu olmadıkça hesap kapatılmaz.
 

Twitter Hesabı Devre Dışı Bıraktıktan Sonra Açma!


Birçok Twitter kullanıcısı çeşitli nedenlere bağlı olarak hesabını dondurur ya da komple kapatır. Fakat bir süre sonra açmak isterse elbette açabilir. Bunun için hesap kapatılmasından itibaren 30 gün geçmesi şartı vardır.
Mobil cihazlardan bu işlem yapılmayıp bilgisayar üzerinden yapılabiliyor. Önce giriş sayfası açılır. Normal şekilde hesaba giriyor gibi kullanıcı adı ve şifre bilgisi girilir. Ardından tek yapmanız gereken oturum aç seçeneğine tıklamanız ve hesabınızı kullanmaya kaldığınız yerden devam edebileceksiniz.
Eğer tekrar hesap açma isteğiniz varsa kullanıcı adı ve şifrenizi kesinlikle kaybetmeyin. Aksi takdirde bu işlem bu kadar kısa sürmeyebilir.
 
Bu haber 147 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum