Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: Toplam Vaka, Yatan Hasta, Hasta Sayısını Ne Varsa Açıklayacağız!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, TBMM'de milletvekilleri tarafından gündeme dair sorulan soruları yanıtladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: Toplam Vaka, Yatan Hasta, Hasta Sayısını Ne Varsa Açıklayacağız!
20 Kasım 2020 - 18:19
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bir süredir coronavirüs salgını ile Türkiye'nin büyük çaba harcadığını, coronavirüs nedeniyle yeni kararlar alınmaya devam edildiğini açıkladı. Vatandaşların evlerinde kalmasını ve maske, mesafe ve temizlik kurallarına mutlaka uymaları uyarısında bulunan Koca, gelecek günlerde düzenlenecek olan Coronavirüs Bilim Kurulu toplantısında 'toplam vaka' 'yatan hasta' ve 'hasta' sayısının coronavirüs günlük tablosunda yer alması ve kamuoyuna 'ne varsa açıklanması' için görüşecek olduğunu ifade etti.

Coronavirüs günlük tablosunda uzun sürelerden beridir günlük vaka ve toplam vaka sayısı yer almıyor. En önemli gösterge olarak bilinen ve hasta sayısından çok daha fazla önemli olduğu bilinen bu değerin yer almaması özellikle son günlerde 87 binleri aşan vaka sayısı olduğunun farklı taraflarca belirtilmesinden sonra daha fazla gündem olmaya başladı.

Bakan Koca'nın Bilim Kurulu'nda nasıl karar alınacak olduğuna bağlı olarak yeniden vaka sayısını açıklamaya başlanması yönünde karar verebileceği tahmin ediliyor.
Bu haber 801 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum