logo

reklam
18 Şubat 2019

KARADENİZLİLER BU FESTİVALDE BULUŞTU

Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi Yunusemre Belediyesinin katkılarıyla bu yıl 3.sü düzenlenen Manisa Hamsi Festivali’ne katıldı.

Manisa Trabzonlular Derneği, Magnesia Alışveriş Merkezi arkasındaki açık alanda bu yıl 3.sünü düzenlediği Manisa Hamsi Festivali’nde Karadenizlileri buluşturdu. Yunusemre Belediyesinin de katkılarıyla düzenlenen festivale Manisa Valisi Ahmet Deniz, Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Genç, Şehzadeler Kaymakamı Cemal Hüsnü Çaykara, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, AK Parti Yunusemre İlçe Başkanı Fatih Katıöz de katıldı. Alanda kurulan stantları Vali Ahmet Deniz ile birlikte gezen Başkan Mehmet Çerçi, vatandaşlarla sohbet etti. Horonların oynandığı, yüzlerce kilo hamsinin ikram edildiği festivalde vatandaşlara seslenen Başkanı Çerçi, “Belediyemizin imkanları çerçevesinde Trabzonlu hemşehrilerimizin etkinliğine destek veriyoruz. Bu tür etkinlikler kaynaşmaya, dayanışmaya, birliğe, beraberliğe vesile oluyor. Anadolu coğrafyasında Doğusuyla, Batısıyla bizimle aynı duyguları paylaşan gönüldaşlarımız ile yaşıyoruz. Hepimiz kardeşiz. İnşallah bu kardeşliğimiz daha da güçlenecek. Rabbim birlik ve beraberlik içerisinde yüzyıllarca bu vatan toprağında birlikte yaşamayı bizlere nasip etsin” diye konuştu. Konuşmasının ardından Başkan Çerçi’ye günün anısına kemençe hediye edildi.

Manisa Trabzonlular Derneği Başkanı Mustafa Kazaz, festivale verdikleri katkılardan dolayı Yunusemre Belediyesine teşekkür etti. Festivalde Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Genç, Şehzadeler Kaymakamı Cemal Hüsnü Çaykara, Manisa Valisi Ahmet Deniz de bir konuşma yaparak vatandaşları selamladı. Haber Merkezi

Share
147 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ