Halkbank Bireysel Emeklilik İptali ve Cayma

Bunca yıldır çalışan işçilerin rahat bir nefes almasını sağlayan Halkbank BES emekli olmak isteyenlere avantajlar sunmaya devam ediyor. Peki Halkbank bireysel emeklilik nedir?

Halkbank Bireysel Emeklilik İptali ve Cayma
19 Kasım 2020 - 08:12
Bunca yıldır çalışan işçilerin rahat bir nefes almasını sağlayan Halkbank BES emekli olmak isteyenlere avantajlar sunmaya devam ediyor. Peki Halkbank bireysel emeklilik nedir?
 

Halkbank Bireysel Emeklilik Nedir?


Bireysel Emeklilik Sistemi Halkbank tarafından sunulan çalışanların rahat bir emeklilik geçirmelerine olanak tanıyan ve çalıştıkları süre boyunca birikim yaparak sosyal güvenlik kurumunun getirmiş olduğu emekliliğe ek gelir olanağı gösteren bir emeklilik sistemidir. Bu sayede ikinci bir emeklilik hakkı elde etmiş olursunuz ve çalıştığın zamanki konforunuzu bozmadan yaşamaya devam edebilirsiniz.
 

Halkbank Bireysel Emeklilik Sistemi Nasıl İşler?


Halkbank bireysel emeklilik sistemi işleyişi oldukça basittir.
  • Bireysel emeklilik sistemi çalışma süresi boyunca birikimlerin toplanması işlenmesi ve emeklilik yaşında kişiye toplu olarak ödenmesi esasına dayanmaktadır
  • Seçilen katkı boyu ödemeleri sizin yatırım yaptığınız emeklilik fonunda toplanmaktadır.
  • Sistemde 10 yıl boyunca kalınması ve 56 yaşını doldurmuş olunması şartı aranmaktadır.
  • Son olarak da birikimlerinizi toplu olarak alabilir ya da maaş gibi ömür boyu alabilirsiniz.
 

Halkbank Bireysel Emeklilik Sistemi Düzenli Ödeme Esası


1 Ocak 2016 yılı esaslı yürürlükle 3 ay içinde yapılan ödemeler düzensiz ödeme olarak kabul edilir. Bu nedenle ödemeler aylık esaslı yapılmalıdır. Düzensiz ödemeler doğrultusunda 01.01.2021 tarihli başlamış olan devlet katkısı kesintisi oluşmaktadır. Eğer ki geçen dönemlerin borcu tekrar ödenir Halkbank bireysel emeklilik sisteminde düzenli ödemeye geçilmektedir.
 

Halk Bank Bireysel Emeklilik Sistemi İptali ve Cayma Hakkı


Halkbank Bireysel Emeklilik Sistemi iptali uygulamaya başladıktan 2 ay sonra yapılabilmektedir. İptal işlemi gerçekleştirilmesinin ardından vatandaşın maaşından alınan tüm kesintiler geri iade edilmektedir.
 

Halk Bank Bireysel Emeklilik Sistemi İptali SMS


Halkbank Bireysel Emeklilik sistemi iptali SMS ile yapılabilmektedir. Bunun için telefonunuzun mesaj bölümünden ‘’Ayrılma’’ yazıp bir boşluk bırakarak T.C. Kimlik numaranızı 2560’a göndermeniz yeterli olacaktır. ‘’ ÖRNEK AYRILMA 123456789101 ‘’
 

Halkbank Bireysel Emeklilik Sistemi İptali İnternet Şube


Halkbank Bireysel Emeklilik sistemi iptali internet şube aracılığı ile de gerçekleşebilmektedir. Bunun için Halkbank internet şubesine Müşteri No ile giriş yaparak arama bölümünü Bireysel Emeklilik Sistemi cayma işlemi yazmanız gerekmektedir. Ardından Halkbank Bireysel Emeklilik sistemi cayma işlemini başlat seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır.
Bu haber 1260 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum