İnstagram Reels İndirme

İnstagram Reels İndirme – İlk olarak sosyal medya uygulamaları içerisinde Tiktok’ta görülen reels videolar Instagram uygulamasında yapılan son güncellemeler ile birlikte bu uygulamaya da gelmiştir. Özellikle instagram reels videoları Tiktok’un en büyük rakibi haline gelmiştir. Kısa sürede birçok video oluşturma yapan kullanıcılar aynı zamanda instagram’ın reels videolarına da büyük bir ilgi duymaktadırlar.

Genellikle beğendiğimiz ve arkadaşlarımızla paylaşmak istediğimiz videoları indirmek ve arkadaşlarınıza göndermek istemekteyiz. Bunun için instagram reels indirme işleminin nasıl yapıldığı hakkında birkaç ipucu vereceğiz.

Instagram Reels Videoları Nasıl Kaydedilir?

Kurulduğu ilk günden beri sosyal medya hesapları içerisinde oldukça popüler hale gelen ve çok sayıda kullanıcıya sahip olan instagram uygulaması son getirdiği yenilik reels videoları ile daha da fazla kullanıcı sayısına sahip olmuştur. Bu bağlamda gördüğümüz ve hoşumuza giden videoları yeniden izlemek istediğimizde onları kaybedebiliyoruz. instagram reels videoları nasıl kaydedilir? sorusuna gelecek olursak birkaç yöntem bulunmaktadır.

İlk olarak instagram uygulamasına giriş yaparak geçmiş sayfasından indirmek istediğiniz videonun oluşturucu sayfasına giderek daha sonra IGTV sekmesinde bulunan reis butonuna tıklayarak kullanıcının oluşturduğu videoları görüntüleyebilirsiniz. Daha sonra videonun sağ üst köşesinde bulunan 3 noktaya dokunarak karşınıza çıkan seçenekler içerisinden kaydet seçeneğini basın.

İnstagram Reels İndirme
İnstagram Reels İndirme

Ardından kaydetmiş olduğunuz reels videolarını ulaşım sağlayabilmek için sağ köşede bulunan profil fotoğrafınızın üzerine tıklayarak profil sayfanıza giriş yapın ve sağ üst köşede bulunan 3 çizginin üzerine dokunarak kaydedilenler seçeneğine basın. Böylece kaydetmiş olduğunuz biliyorum yeniden izlemek istediğinizde kolayca bulabilirsiniz.

Instagram reels videolarını kaydetmek oldukça kolay olsa da cihazlara bu videoları indirmek bir hayli zahmetli olmaktadır. Doğrudan uygulama üzerinden cihaza reels video kaydetmeye yapılamadığı için Androidler veya İOS cihazlar için bulunan uygulamaların yüklenmesi ve bu uygulamalar aracılığıyla da videonun indirilmesi gerekmektedir.

Play store’dan veya APP store’dan rahatlıkla bulacağınız uygulamalar içerisinden en popüler ve en güvenilir olanı seçerek beğendiğiniz instagram reels videosunu cihazınıza indirebilir ve daha sonra başkalarına gönderebilirsiniz. Ancak yukarıda da bahsettiğimiz gibi instagram reels videolarının kaydedilmesi ve instagram uygulaması üzerinden dm seçeneğiyle arkadaşlarınıza göndermeniz çok daha pratik olacaktır.

 

Yorum yapın