Fransa Ticaret Bakanı: Joe Biden Kazanırsa Daha İyi

Fransa Ticaret Bakanı Franck Riester, ülkesi için ABD'de Demokrat Parti adayı Joe Biden'in seçilmesinin daha iyi sonuçları olacağını açıkladı.

Fransa Ticaret Bakanı: Joe Biden Kazanırsa Daha İyi
06 Kasım 2020 - 16:45
Fransa Ticaret Bakanı Franck Riester, ABD'deki devam eden başkanlık seçimlerinde henüz sonuç alınmadığını ancak Fransa'nın geleceği ve ekonomisi için Joe Biden'in seçilmesinin çok daha fazla olumlu olacağını açıkladı.

Joe Biden yönetiminin ticari konuda Fransa ile daha ılımlı çalışabileceğini, daha fazla sayıda anlaşma yapabileceklerini açıklayan Riester, "daha önce dijital vergiler konusunda ABD ile yaşanan Trump yönetimi dönemindeki anlaşmazlıklar ve benzer sorunlar Joe Biden göreve seçilirse yerini daha iyi ilişkilere bırakabilir" dedi.

ABD'de henüz kimin kesin olarak başkanlığı alacağı kesinleşmedi ancak kısa süre içerisinde her iki aday bazı açıklamalarda bulundu ve seçimleri kazanmaya yakın olduklarını iddia etti.

Fransa ile ABD arasında daha önce dijital vergiler konusu başta olmak üzere lüks çantalara ve bazı ürün kalemlerine vergi tartışmaları yaşanmıştı.
Bu haber 864 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum