Dr Gareth Davies: Coronavirüs En Çok Bu Kişileri Vuruyor!

İngiliz uzman Dr Gareth Davies, coronavirüs hakkında 216 hasta üzerinde yapılan çalışmanın sonuçlarını açıkladı.

Dr Gareth Davies: Coronavirüs En Çok Bu Kişileri Vuruyor!
02 Kasım 2020 - 19:59
ABD'nin merkez üssü olmayı sürdürdüğü corona virüsü salgını tüm dünyada etkinliğini sürdürüyor. Washington yönetimi son dönemde coronavirüs nedeniyle trilyon dolarlık teşvik programlarını onaylarken, Avrupa'da ise vaka sayıları 10 milyonu aştı. Giderek artış gösteren coronavirüs nedeniyle bazı ülkelerde sokağa çıkma yasakları gibi sert yasaklar uygulanmaya başladı.

İngiliz uzman Dr Gareth Davies, ise 216 coronavirüs hastası üzerinde yapılan kan testi çalışmalarında corona virüsüne yakalanan hastaların %82'sinde D vitamini eksikliği tespit ettiklerini ve ölüm oranlarında D vitamini eksikliği olanların daha fazla artışta olduğuna işaret etti.

Hükümetin yiyecek gıdaların içerisinde D vitamini eklemesi önerisinde bulunan Dr Gareth Davies, "D vitamini tüketilmiyor, gıdalara eklenmeli" dedi.

Uzmanlar, bilinçsiz olarak D vitamini haplarının çok şiddetli nörolojik yan etkilere neden olabileceğini ve böbrek taşı gibi iç organlarda hasara sebep olma riskinin çok yüksek olduğu konusunda vatandaşları uyarıyor.
Bu haber 868 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum