Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kritik Öneme Sahip Uyarı: Bunlar Olmazsa Biz De...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partililere seslendi ve aynı zamanda Türkiye genelinde artışta olan coronavirüs salgını hakkında konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kritik Öneme Sahip Uyarı: Bunlar Olmazsa Biz De...
22 Kasım 2020 - 15:32
Coronavirüs salgınında giderek daha fazla yukarı yönlü bir grafik çizildiğinden söz eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eğer ki coronavirüs önlemlerine dikkat edilmezse bunun sonuçlarının 'daha fazla yasak' olabilecek olduğunu açıkladı.

Salgının seyrini maske, mesafe ve temizlik kurallarına dikkat ederek azaltmanın mümkün olabileceğini belirten Cumhurbaşkanı, 'daha fazla yasak olmaması için vatandaşların maske, mesafe ve temizlik kurallarını mutlaka uygulamaları gerektiğini' belirtti.

Eğer ki tedbirlere uyulursa hükümetin getirdiği coronavirüs yasaklarının artmak yerine daha fazla azaltılabileceği belirtilirken, gelecek haftalarda salgının seyrinde düşüş yönlü grafiklerin de ortaya çıkabileceği açıklandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı'na bağlı YİK üyesi Bülent Arınç'ın Osman Kavala ve eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş hakkındaki açıklamalarını ise 'Cumhurbaşkanı veya AK Parti'nin görüşü değildir, şahsi görüştür' dedi.
Bu haber 5001 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum