Berat Albayrak'ın İstifası Kabul Edildi!

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'ndan açıklama yapıldı.

Berat Albayrak'ın İstifası Kabul Edildi!
09 Kasım 2020 - 23:48
27 saat önce bir sosyal medya sitesinde istifasını açıklayan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın istifasının Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından onaylanıp onaylanmayacağı merak konusu olmuştu.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'ndan bugün yapılan son dakika yazılı açıklamada Albayrak'ın istifasının Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından uygun görüldüğü ve istifa etmesine izin-onay verildiği açıklandı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'ndan yapılan tam açıklama şöyle:

* Türkiye’nin Cumhuriyet tarihindeki en büyük yönetim reformu olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemine geçişin ardından Sayın Cumhurbaşkanımız kabinesini kurarak milletimizin takdirine sunmuştur.

* Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından kabinede yer verilen bakanlarımız, 10 Temmuz 2018 tarihinde Meclis’te yemin ederek resmen görevlerine başlamışlardır.

* Daha önceki hükümette Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı yapan İstanbul Milletvekili Berat Albayrak, Cumhuriyetimizin 66’ncı Hükümeti olan bu kabinede Hazine ve Maliye Bakanı olarak yer almıştır.

* Bölgesel ve küresel siyasi krizlere ilave olarak koronavirüs salgını sebebiyle gelişmiş devletlerin dahi ciddi ekonomik sıkıntılar yaşadığı bir dönemde Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın gayretleriyle ülkemiz, bu kritik süreçte olabilecek en az hasarla yoluna devam etmiş, sayın bakanımızın başarıları sayın Cumhurbaşkanımız tarafından takdir edilmiştir.

* Bilindiği gibi 8 Kasım 2020 Pazar akşamı, Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Albayrak, sosyal medya hesaplarından birinde sağlık nedenleriyle görevden affını isteyen bir açıklama yayınlamıştır.

* Cumhurbaşkanımız tarafından yapılan değerlendirme sonunda Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın görevden af talebi kabul edilmiştir.


Bu haber 780 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum