Akbank Yurtdışı Para Transferi Nasıl Gerçekleşir?

Akbank müşterilerinin en fazla yaptığı işlemlerden bir tanesi Akbank yurtdışı para transferi olarak biliniyor.

Akbank Yurtdışı Para Transferi Nasıl Gerçekleşir?
14 Kasım 2020 - 23:29
Akbank müşterilerinin en fazla yaptığı işlemlerden bir tanesi Akbank yurtdışı para transferi olarak biliniyor. Bankacılık sektörlerinde bir problem olan yurtdışı para transfer işlemleri, artık günümüzde çok kolay yöntemler sayesinde hızlı bir şekilde yapılabiliyor.

Fakat bazı müşteriler yurtdışına para göndermek için yapılan işlemleri tam olarak bilemeyebiliyor. Bu nedenle bizlerde siz değerli müşterilere yardımcı olmak adına yurtdışına para transferi işlemleri hakkında bilgilerimizi sunuyoruz. Akbank yurtdışı para transferi işlemleri nasıl yapılır? Birlikte inceleyelim.
 

Akbank Yurtdışı Para Transferi İşleminde Western Union

Uzun yıllardır faaliyet göstermeyi başaran ve dünyada 200 ülkenin üzerinde binlerce hizmet noktası olan Western Union oldukça güvenilirdir. Banka müşterisi olun veya olmayın bu sistemi kullanarak yurtdışına kolayca para gönderebilmeniz mümkündür.
 

Avantajları Nelerdir?

Çok yaygın ve pratik şekilde çalışma gösteren bir ağı olan Akbank üzerinden para gönderme konusunda hiçbir zaman sıkıntı yaşamayacaksınız. Ayrıca Western Union isminin acente ağı oldukça fazla olduğu için dünyanın neresine olursa olsun para gönderme işlem gerçekleştirmek mümkündür.

Akbank şubesinden çalışma saatleri bünyesinde Western Union işlemleri gerçekleştirilebiliyor. Western Union para gönderme işlemini yapmak isteyenler sadece şubeden değil, aynı zamanda internet bankacılığı üzerinden de yapabilirler.

Güvenilirliği konusunda yüksek seviyesi olan bu işlemde para transfer kontrol numarası yer alıyor. Böylece çok yüksek seviyeli güvenlik sayesinde para transferleri yapılabiliyor. Oldukça şeffaf olan bu işlemler yapılırken tutar ve para birimlerine göre özel standartlar gerçekleştiriliyor.

İşlem gerçekleştirirken bilinmelidir ki standart gönderim bedeli dışında hiçbir ücret ödenmiyor. Para alma işlemleri ise ücretsiz şekilde yapılıyor.
 

Akbank Yurtdışı Para Transferi İşleminde Swift

Akbank müşterileri yurtdışına para göndermek istediklerinde SWIFT yöntemi yardımcı olacaktır. Bankadan yurtdışı veya yurtiçi para transferi yapmak adına kurulan bu sistem sayesinde problem yaşamadan transferler gerçekleştiriliyor. Akbank yurtdışı para transferi işlemini yapmak isteyen tüm müşteriler aldıkları SWIFT kodu ile birlikte işlemlerini geçekleştirebilirler.

Yurtdışından banka hesabına döviz transferi almak adına AKBKTRIS, isim-soy isim ve hesap numarasının iletilmesi yeterli olacaktır. Döviz transferi işlemlerini İnternet şubesi ve Akbank mobil üzerinden yapabilmenizde mümkündür. Mobil veya İnternet üzerinden SWIFT Para transferleri adına şu işlemler yapılabiliyor:
  • Ülke bilgileri, IBAN veya SWIFT kodu seçenekleri üzerinden hızlı şekilde işlem gerçekleşiyor.
  • Günün her saatinde bu işlemin gerçekleştirilmesi mümkün kılınmıştır.
  • Alıcı bilgileri kayıtlı transfer olarak kayıt ediliyor.
  • İleri vadeli ve düzenli SWIFT talimatı verilebiliyor.
Görüldüğü üzere yurtdışı para transferleri yapmak için basit yöntemler bulunuyor. Bu sayede herkes istediği zaman para transferini sorun yaşamadan gerçekleştirebilir.
 
Bu haber 1047 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum