AK Parti İzmir İl Başkanı Sürekli'den Öğretmenler Günü mesajı

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.Sürekli, mesajında aileden sonra, gelecek neslin...

24 Kasım 2021 - 21:00
AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Sürekli, mesajında aileden sonra, gelecek neslin şekillenmesinde en büyük rolü oynayan öğretmenlerin çok önemli bir misyon üstlendiklerini vurguladı.

Millet Mektepleri'nin açılarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e "Başöğretmen" unvanının da verildiği 24 Kasım'ın öğretmenlerin üstlendikleri ulvi görevin vurgulanması için bir vesile olduğuna işaret eden Sürekli, şunları kaydetti:

"Sadece bilgisini nakleden değil ahlak, görgü, beceri ve değerlerini şekillendiren öğretmenlerimiz birer pusula gibidir. Onlar, ülkesinin geleceğinde söz ve hak sahibi olmak üzere milli değerlerine sahip çıkan, açık fikirli, bilimi ve ahlakı temel alan zihinlerin mimarlarıdır. Hepsi birer isimsiz kahramandır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün de dediği gibi, 'Eserinin üzerinde imzası bulunmayan yegane sanatkar öğretmendir.' Onların ekonomik, sosyal ve fiziki alt yapı imkânlarını geliştirmek de bizim görevimizdir ki bunu yapmak için büyük gayret sarf ediyoruz."


AA
Bu haber 122 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum