logo

reklam
08 Ocak 2018

“Yurtdışındaki örneklerinden daha modern”

Şehrin 40 yıllık sorununu ortadan kaldıran Uzunburun Katı Atık Bertaraf ve Düzenli Depolama Tesisi, Isparta Belediyesini ağırladı. Tesiste incelemelerde bulunan Isparta Belediye Başkan Yardımcıları, uzun yıllar boyunca yurtdışında gördükleri tesislerden daha modern bir katı atık bertaraf tesisini Türkiye’de görmenin gurur verici olduğunu söylediler.

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından şehre kazandırılan ve Manisa’yı vahşi çöp sorunundan kurtaran Uzunburun Katı Atık Bertaraf ve Düzenli Depolama Tesisi, çevre şehirlere örnek olmaya devam ediyor. 440 dönümlük arazi üzerine kurulu olan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin katılımıyla açılışı gerçekleştirilen tesis son olarak Isparta Belediyesi’ni ağırladı.

Isparta Belediye Başkan Yardımcıları, Aydın Şanlıtürk ve Halil Gülderen ile Etüt Proje Müdürü Bülent Arlıoğlu tesisi ziyaret etti. Ziyaret esnasında heyete eşlik eden Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı’nda görevli Çevre Mühendisleri İlyas Dalgıç ile Güler Artan heyete tesis hakkında bilgiler verdi.

“GURUR VERİCİ BİR TESİS”

Modern bir tesisin Manisa’ya kazandırılmasında emeği geçen herkesi tebrik eden Isparta Belediye Başkan Yardımcıları, uzun yıllar boyunca yurtdışında gördükleri tesislerden daha modern bir katı atık bertaraf tesisini Türkiye’de görmenin gurur verici olduğunu söylediler. Büyükşehir Belediyesi

Share
339 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ