logo

reklam
02 Kasım 2017

Vestel kan bağışında da Türkiye lideri

Türkiye’nin ihracat devi olan Vestel tarafından gerçekleştirilen Kızılay Haftası Rekor Kan Bağışı Sosyal Sorumluluk Projesi ile Türkiye’de kan bağışı alanında bir rekora imza atıldı. 800 veya bin ünite kan bağışı hedeflediklerini belirten Türk Kızılayı Ege Bölge Kızılay Kan Merkezi Müdürü Dr. Gökay Gök, “Ben bugün burada Türkiye’de bir işletmede alınacak en yüksek kan bağışı sayısı olarak bir Türkiye rekoru bekliyorum” dedi.

Buket Uşaklı – Türkiye’nin önde gelen şirketlerinden olan Vestel, Kızılay Haftası’nda Türk Kızılayı Manisa Kan Merkeziyle birlikte geliştirdiği Kızılay Haftası Rekor Kan Bağışı Sosyal Sorumluluk Projesi ile Türkiye’de kan bağışı alanında bir rekora imza attı. 6 bin 500 çalışanı bulunan Vestel Beyaz Eşya Bölümünün Genel Müdürü Erdal Haspolatlı önderliğinde gerçekleştirilen etkinliğin amacı bin gönüllü bağışçının 1 günde bin ünite kan bağışında bulunması. İşçilerin yoğun ilgi gösterdiği, Vestel Beyaz Eşya bölümünde gerçekleştirilen etkinliğe Türk Kızılayı Ege Bölge Kızılay Kan Merkezi Müdürü Dr. Gökay Gök, Kızılay Kan Merkezi Müdürü İsmet Nardal, Vestel Beyaz Eşya Genel Müdür Yardımcıları Mehmet Yavuz, Kemal Özgür, Hakan Akıncı, Serhat Tolga Sönmez, Özgür Yılmaz katıldı.

“BURADA BİR TÜRKİYE REKORU BEKLİYORUM”

2’ncisi gerçekleşen kan bağışı organizasyonunun Kızılay için çok önemli olduğunun altını çizen Türk Kızılayı Ege Bölge Kızılay Kan Merkezi Müdürü Dr. Gökay Gök, “Vestel gibi bir dünya markası ve bu kadar yoğun çalışılan, dünyayla rekabet için gece gündüz çalışan bir işletme, en verimli günlerinde bir sosyal proje anlamında bize vakit ayırarak, hayat kurtarmak için kan bağışı yapmak için bir faaliyet gerçekleştirdi. Ben bugün burada Türkiye’de bir işletmede alınacak en yüksek kan bağışı sayısı olarak bir Türkiye rekoru bekliyorum” ifadelerini kullandı.

“800-BİN ÜNİTE BAĞIŞTAN 3 BİN KİŞİNİN HAYATI KURTULACAK”

Gök, 6 bin 500 çalışana yönelik minimum 800 veya bin ünite kan bağışı hedeflediklerini belirterek, “Buradaki 800-bin ünite ile biz her kandan 3 ürün elde ettiğimiz için 3 bin kişinin hayatını kurtaracak bir ekip organizasyon üzerine kurduk. 4 fabrikada 4 ekiple tüm Manisa değil, İzmir değil, hatta Türkiye’den kan alacak personelleri de buraya getirerek bu kadar yoğun bir dönemde bu faaliyeti gerçekleştirmek için bulunuyoruz. Hepimizin bir gün hasta veya hasta yakını olacağımızı unutmayarak bu kana ihtiyacımız olduğunu unutmayarak, bu güzel projeyi gerçekleştiren, destekleyen tüm genel müdürüm ve genel müdür yardımcılarım, tüm çalışanlara ve emeği geçen herkese Kurumum adına, şahsım adına teşekkür ediyorum” dedi.

Gök, Türk Kızılayı adına bu anlamlı sosyal sorumluluk projesini hayata geçiren genel müdür yardımcılarına teşekkür belgesi takdim etti.

Share
422 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ