ÜZÜMÇOLAR ders ve topbaşı yaptı
Çocuklarımız için, bir okul yapacak kadar bütçe harcadık
Her 10 Ekim’de karşılıyoruz ama...
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Manisa'dan KKTC'ye bağcılık eğitimi

Manisa'dan KKTC'ye bağcılık eğitimi
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile KKTC Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı arasında imzalanan 'Araştırmalar Alanında İşbirliği Protokolü' kapsamında, KKTC Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü ile Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü'ne bağlı Manisa Bağcılık Araştırma İstasyonu Müdürlüğü'nün birlikte yürüttüğü 'KKTC Asma Genetik Kaynaklan Projesi' kapsamında, KKTC'de üreticilere ve teknik elemanlara yönelik olarak bağcılık konusunda eğitim seminerleri ve TV programları düzenlendi. KKTC'de düzenlenen seminerlerde bazı bilgiler Manisa Bağcılık Araştırma Enstitüsü yetkilileri tarafından verildi.
20.02.2012 / 13:20


'KKTC Asma Genetik Kaynaklan Projesi' kapsamında üreticilere ve teknik elemanlara yönelik olarak, KKTC'de bağcılık konusunda düzenlenen eğitim seminerleri ve TV programlarında bilgi vermek üzere Manisa Bağcılık Araştırma Enstitüsü yetkilileri  de bulundu.

KKTC'de düzenlenen seminere Manisa'dan Manisa Bağcılık Araştırma İstasyonu Müdürü Akay Ünal, kurum teknik elemanlarından M. Sait İnan, Dr. Selçuk Karabat ve Serkan Önder katıldı. Seminere ayrıca KKTC Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Ali Çetin Amcaoğlu, Güzelyurt Milletvekili Ahmet Çaluda ve bölge Belediye Başkanları katıldı.

BİLGİLER MANİSALI TEKNİK ELEMANLAR TARAFINDAN AKTARILDIGeniş katılım ile yapılan seminerler 7 Şubat tarihinde Mehmetçik'te ve 8 Şubat tarihinde de Güzelyurt'ta, üreticilerin ve teknik elemanların katılımı ile gerçekleştirildi. Seminerlerde Manisa Bağcılık Araştırma İstasyonu Müdürlüğünden Kurum Müdürü Akay Ünal Budama ve Terbiye Sistemlerini, kurum teknik elemanlarından M. Sait İnan Bağ Tesis Tekniği ve Bağcılıkta Kullanılan Amerikan Asma Anaçlarını, Dr. Selçuk Karabat Sofralık Yetiştiriciliğinde Kaliteyi Artırmaya Yönelik Uygulamaları ve Serkan Önder ise Bağ Hastalık ve Zararlıları konularını katılımcılara anlattı. (Sedat Şimşek) 


Etiketler:
Bu haber toplam 1151 defa okundu
Güneşi Beklerken 'in Manisalı yıldızı İSMAİL EGE ŞAŞMAZ
İsmail Ege Şaşmaz. O, yüreğinin sesini dinleyen, küçük yaşlardan kurduğu oyunculuk hayaliyle İstanbul’a giden ve şansının da yardımıyla, bugünlerde gençlerin ilgiyle takip ettiği Güneşi Beklerken dizisinin Barış’ı. Manisalı olan İsmail Ege Şaşmaz, dizide gösterdiği başarılı performansla, oyuncu olma hayalini gerçekleştirecek ve şöhret basamaklarını hızla tırmanacakmış gibi görünüyor.
YAZARLAR
Manisa İl Jandarma Komutanı Albay Vural Erol, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bülent Koşmaz'ı ziyaret etti. Gerçekleştirilen ziyarette konuşan Manisa İl Jandarma Komutan Albay Vural Erol, "Vatandaşlarımız 156 Jandarma hattını sürekli kullanırlarsa bizlerin de görevleri o derece kolaylaşır" dedi.