logo

reklam
13 Nisan 2018

Türkiye’de bir ilk, ‘Yalınlaştırılmış Hastane’

Türkiye’de bir ilk olan ‘Yalınlaştırılmış Hastane’ projesinin Zafer Kalkınma Ajansı tarafından desteklenmesiyle, proje ile ilgili eğitimler alan hastane personeline seminer düzenlendi. Düzenlenen seminerde konuşma gerçekleştiren Manisa Devler Hastanesi Başhekimi Uzman Doktor Zafer Ulusan, projenin hem halkın, hem de hastanenin memnuniyeti baz alınarak oluşturulduğunu belirtti.

Manisa Devlet Hastanesi’nde, hastane çalışanlarına yönelik olarak verilen ‘Yalınlaştırılmış Hastane’ eğitimlerinin yanı sıra, verilen eğitimler ve proje ile ilgili seminer düzenlendi. Manisa İl Sağlık Müdürlüğü koordinasyonunda Manisa Devlet Hastanesi’nin hazırladığı ‘Yalınlaşan Hastane’ projesi, Zafer Kalkınma Ajansının 2017 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında desteklenmeye hak kazandı. Manisa Devlet Hastanesi ve Zafer Kalkınma Ajansı arasında imzalanan sözleşme ile yürürlüğe giren Yalınlaşan Hastane projesi ile 30 sağlık personeline 24 saat süren, yalın prensiplerin uygulamalı olarak anlatıldığı eğitim ve danışmanlık hizmeti eğitimleri verildi. Türkiye’de bir ilk olan ‘Yalınlaşan Hastane’ projesinin Sağlık Bakanlığı’nın katkılarıyla gerçekleştirildiğini dile getiren Manisa Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Doktor Zafer Ulusan, Eğitmen Tayfun Çalan tarafından verilen 4 günlük eğitimin devam ettiğini ifade etti.

“PROJEMİZİN ODAĞI MEMNUNİYET”

Başhekim Ulusan, ‘Yalınlaşan Hastane’ projesi kapsamında verilen eğitimlerin, hastanelerde yaşanan sorunların nedenlerinin tespit edilerek ortadan kaldırılması ve hastanede maddi israfın önlenmesi, hasta memnuniyeti, hastaların hastanede kalma süreleri ve yatılı hastaların hastaneden aldıkları bakım hizmetleri, hastaların tedavi için bekledikleri sürelerin kısaltılması üzerine verildiğini ifade etti. Yaklaşık 6 ay içerisinde açılması planlanan Manisa Şehir Hastanesi bünyesinde Yalınlaştırılmış Hastane projesinin hizmete geçirileceğini belirten Ulusan, Manisa Devlet Hastanesi personeline, Manisalılara Yalınlaştırılmış Hastane projesi ile daha iyi hizmet verilebilmesi adına seminer düzenlediklerini vurguladı. Ulusan, alınan eğitimler ve hizmet hedefleri doğrultusunda memnuniyet odaklı Yalınlaştırılmış Hastane projesinin iyi bir profil çizeceğini dile getirdi. Sare Kurtulan

 

Share
459 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ