logo

reklam
10 Şubat 2018

“Sevgililer Günü’nde ilgiler teraryumlarda olacak”

Sayılı günlerin kaldığı Sevgililer Günü’nü için çiçekçi esnafı da hazırlıklarını yaptı. 13 yıldır çiçekçilik sektöründe hizmet veren Dilek Öğren, Sevgililer Günü’nde daha çok gül ve orkide satışlarının fazla olduğunu belirterek, bu sene teraryumların 3’üncü sırada olacağını söyledi.

Sevgililer Günü’ne sayılı günler kala çiçekçi esnafı da Sevgililer Günü için hazırlıklarını yaptı. Sevgililer Günü’nün değişmez hediyesi olan çiçekler dükkanlardaki yerlerini aldı.

Eşi Ergün Öğren ile birlikte 13 yıldır Cemre Çiçek ve Çikolata’yı işleten Dilek Öğren, çiçeklerin Sevgililer Günü’nün vazgeçilmezi olduğunu belirterek Sevgililer Günü’ne hazır olduklarını söyledi. Özel günlerde, doğum günü ve düğünlerde bütün hizmetleri verdiklerini belirten Öğren, yoğunluklarının Sevgililer Günü yönünde olduğunu ifade etti.

Öğren, Sevgililer Günü’nde daha çok gül ve orkide satışlarının fazla olduğunu vurgulayarak, “Sevgililer Günü satışlarında gül ve orkide ağırlıklı oluyor. Sevgililer Günü’nde en çok gül gider. 2’nci sırayı da orkide alır. Biz bu sene 3’üncü de teraryum olsun istiyoruz. Çünkü yılbaşında ve Öğretmenler Günü’nde denedik, çok sevildi ve çok tutuldu teraryumlar” şeklinde konuştu.

“TERRAYUMLAR İSTEĞE GÖRE DE YAPILIYOR”

“Diğer çiçekçi arkadaşlara göre bizde teraryum daha çok ve daha çeşitli” diyen Öğren, “Terrayumlar isteğe göre de yapılıyor. Biz onları burada kendimiz Ustamız İbrahim Bey ve eşim Ergün yapıyor. Genelde teraryumların hepsini burada biz kendimiz yapıyoruz. Başka bir konsept istenirse; Şirinler köyü olabilir, bir evin kenarında oturan bir çift olabilir, elimizdeki objeler doğrultusunda isteğe göre yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

“MEVSİM ŞARTLARI NEDENİYLE PAHALI OLUYOR”

Öğren, Sevgililer Günü’nde göre güllerin normalden biraz daha pahalı olmasının sebebinin mevsim şartlarına göre güllerin bulunmasında yaşanılan sıkıntı olduğunu söyledi. Öğren, “Sevgililer gününde güller 10 lira oluyor ama diğer günlerde 7 buçuk lira. Bu bizim Sevgililer Günü fırsatçılığımızdan değil, güller Sevgililer Günü öncesi günü mevsim şartları nedeniyle çok pahalı oluyor. Toptancıdan da pahalıya alıyoruz. Sevgililer Günü’nde fiyat artırıyoruz diye de bir şey yok” dedi.

“FARKLILIK OLUŞTURMAK İSTİYORUZ”

İşletmelerinin odağında müşteri memnuniyetinin yer aldığının altını çizen Öğren, “Diğer çiçekçilerden farklılık oluşturmak istiyoruz. Teraryumlara ağırlık vermemizin nedeni de bu. Yenilikleri takip ediyoruz. Çiçeklerin ambalajları bile farklı olsun, yeni çıkan ambalajlar olsun istiyoruz. Önce müşteri memnuniyeti 2’nci sırada da farklılık önemli bizim için diyebilirim” şeklinde konuştu. Buket Uşaklı

Share
503 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ