logo

reklam
16 Eylül 2018

Sergideki üzümleri sel aldı

Saruhanlı İlçesi’nde Üzümcüye yağmur şoku

Manisa’nın Saruhanlı İlçesi’nde dün akşam saatlerinde etkili olan yağmur üzüm üreticilerinin bir yıllık emeğini alıp götürdü. Saruhanlı’ya bağlı İshakçelebi ,Hacırahmanlı ve Appak mahallerinde sergideki üzümler büyük ölçüde zarar gördü.

Bu yıl da üzümcünün 1 yıllık el emeği ve göz nurunu sel aldı. Manisa’nın Saruhanlı İlçesi’nde dün akşam saatlerinde  etkili olan şiddetli yağmur ilçeye bağlı İshakçelebi ,Hacırahmanlı ve Appak mahallerinde büyük zarara yol açtı. Sergideki üzümlerin neredeyse tamamının zarar gördüğü olayda üretici gördüğü manzara karşısında büyük şok yaşadı.

Üreticilerden gelen ihbarlar üzerine sahaya inerek yağmurun vurduğu mahallelerde incelemelerde bulunan Saruhanlı Ziraat Odası Başkanı Aydoğan Okur, yaşanan durumu üzüntü ile karşıladıklarını dile getirirken, sergide ki üzümlerin kaldırılmak üzereyken böylesine bir felaket ile karşı karşıya kalındığını dile getirdi. Zararın boyutunun henüz tam anlamıyla tespit edilemediğini ifade eden Okur, Tarım İl Müdürlüğü yetkililerinin bölgede yapacağı incelemelerin ardından zararın bilançosunun net olarak anlaşılacağını sözlerine ekledi. Tarım sektörünün Manisa’da üstü açık bir sanayi olduğunu ifade eden Okur, böylesine durumların üreticileri hazırlıksız yakaladığını ve yaşanan zararların da telafisinin olmadığını dile getirdi. Ürünleri yağmurdan zarar görün üreticilere geçmiş olsun dileklerini ileten Okur, Ziraat Odası Yönetimi olarak da zararların karşılanması adına gerekli girişimleri başlatacaklarının altını çizdi.  Pelin Uğurlu

Share
174 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ