logo

reklam
12 Ocak 2018

Şehzadeler de belediye binaları eğitim merkezi oluyor

Kurulduğu 2014 yılından bu yana eğitime büyük destekler veren Şehzadeler Belediyesi, yeni bir projeyi daha hayata geçiriyor. Şehzadeler Belediyesi, Şehzadeler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün ortaklaşa imzalanan iş protokolü çerçevesinde, Mahallelerde Belediyeye ait olan binalar, vatandaşların eğitim alabilmeleri için kurs merkezleri olarak kullanılacak.

Kurulduğu günden bu yana eğitim, öğretime büyük destekler sunan Şehzadeler Belediyesi,  eğitime olan desteklerini sürdürüyor. Eğitime destek kapsamında birçok işbirliği protokolüne imza atan Şehzadeler Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile ortaklaşa imzaladığı protokol çerçevesinde, mahallerde bulunana belediye hizmet binalarını vatandaşların eğitimine açıyor. Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik’in makamında düzenlenen protokol imza törenine, Başkan Çelik’in yanı sıra İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Ermiş, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Kanca ve Belediye Başkan Yardımcısı Bilal Demir katıldı.

Şehzadeler Belediyesinin her alanda eğitime büyük katkılar verdiğini ifade eden Şehzadeler Halk Eğitim Müdürü Mehmet Kanca, “2014 yılında bugüne kadar bize sürekli olarak destek veren eğitim gönüllüsü bir Belediye Başkanımızın olması nedeni ile büyük bir mutluluk duyuyoruz. Bugün yine İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Belediyemiz ile birlikte şehrimize fayda getirecek olan bir projenin iş birliği protokolünü imzalıyoruz. Bu protokol çerçevesinde Şehzadeler ilçesi sınırlarında ki Belediye hizmet binalarının Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından açılacak olan kurslarda bedelsiz kullanımı ile ilgili desteğini bizlerden esirgemeyen değerli Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

“EĞİTİM ÇALIŞMALARINDA BELEDİYEMİZ İLE BİRLİKTE HAREKET EDİYORUZ”

Şehzadeler Belediyesi ile her alanda iş birliği içinde olduklarını ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Ermiş, “Şehzadeler belediye Başkanımız Sayın Ömer Faruk Çelik tam bir eğitim gönüllüsü. Geçtiğimiz 2017 yılında da bir protokol imzalamıştık. Bu protokol çerçevesinde binlerce vatandaşımız açmış olduğumuz kurslardan faydalanmıştı. Bugün imzaladığımız protokol çerçevesinde Belediyemiz de ilçe genelinde Belediyemize ait olan hizmet binalarında kurslar açmak üzere bizlere tahsis yapmış oldu. Milli Eğitim ve Halk Eğitim olarak bizlerde buralarda vatandaşlarımızın ihtiyaçları dâhilinde kurslar açacağız. Bu sayede daha çok vatandaşımıza ulaşabileceğiz. Değerli Belediye Başkanımız bu tür desteklerin yanı sıra taşıma noktasında da bizlere sürekli destek sağlıyorlar. Bu bağlamda yüzlerce tekvando ve farklı spor branşlarında talebelerimiz var, bunların taşınması ve malzeme temini noktasında yardımlar yapıyor. Bunun yanı sıra birçok eğitim çalışmalarında da birlikte hareket ediyoruz. Değerli Belediye Başkanımıza eğitime vermiş oldukları bu büyük katkıları nedeni ile çok teşekkür ediyorum” dedi.

“3 TANE SIFIR OKUL BÜTÇESİNİ ŞEHZADELERİN EĞİTİMİNE HARCADIK”

Şehzadeler’in eğitim kalitesinin yükselmesi için Belediye olarak tüm imkanları seferber ettiklerini ifade eden Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, “Bugün yine eğitim, öğretim ile ilgili önemli bir protokolü daha imzalıyoruz. Şehzadeler Belediyesi olarak kurulduğumuz günden beri, kesintisiz olarak imkânlarımızın da üstünde eğitime, öğretime destek verdik. Biz en büyük yatırımın, insana yapılan yatırım olduğunun farkındayız. Bu bağlamda da yaklaşık 3 tane sıfırdan okul yapabilecek bir bütçeyi, 65 tane mahallemizde ki okullarımızın çevre düzenlemesi ve fiziki imkânlarının iyileştirilmesi için harcadık. Hem de eğitim, öğretim kalitesinin arttırılması için çeşitli eğitim faaliyetlerine katkıda bulunarak tüm imkanlarımızı seferber ettik. Bugünde Halk Eğitim Merkezimize, ek binalarımızın uygun olanlarının tahsisini gerçekleştiriyoruz. Bu binalarımızda Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüz ile birlikte, vatandaşlarımızın değişlik branşlarda daha iyi eğitim alabilmeleri için kurslar düzenlenecek. Açılacak olan kurslar çok geniş yelpazede olacak, Şehzadeler Belediyesi olarak bizde bu kurslara destek olacağız. Şehzadeler Halk Eğitim Müdürlüğümüz de yaptığı faaliyetlerle Ege Bölgesinin en aktif Halk Eğitim Merkezi seçildi. Bu noktada Şehzadelerimizin ismini bu şekilde duyurdukları için kendilerine çok teşekkür ediyorum” dedi. Şehzadeler Belediyesi

 

Share
314 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ