logo

reklam
13 Haziran 2018

Rektör Çelebi’den birlik mesajı

Kurumsal bayramlaşmada akademik ve idari personel ile bir araya gelen MCBÜ Rektörü Prof. Dr. A. Kemal Çelebi, konuşmasında bu bayramın ülkenin, bölgenin ve dünyanın çok sıkıntılı bir süreçten geçtiği bir dönemde kutlandığını belirterek, bayramların bireylerin bir araya getirdiğini söyledi.

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. A. Kemal Çelebi, MCBÜ akademik ve idari personeli ile gerçekleştirilen kurumsal bayramlaşmada bir araya geldi. Manisa Şehzadeler Yerleşkesi Sosyal Tesisleri, Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Yerleşkesi Dumanlıdağ Restoran ve Uncubozköy Sağlık Yerleşkesi Başhekimlik Binası Personel Yemekhanesinde düzenlenen bayramlaşmalara; Rektör Prof. Dr. A. Kemal Çelebi, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Bilal Gümüş ve Prof. Dr. Birol Kovancılar, Rektör Danışmanları Prof. Dr. Elvan Sayıt Bilgin ve Doç. Dr. M. Ali Çipiloğlu, Genel Sekreter Ali Emirosmanoğlu, akademik ve idari personel katıldı.

Akademik ve idari personelin yoğun ilgi gösterdiği bayramlaşma törenlerinde birer konuşma yapan Rektör Prof. Dr. A. Kemal Çelebi, bayramlaşma törenlerine katılımlarından dolayı akademik ve idari personele teşekkür ederek, üniversitedeki gelişmelere değindi. Rektör Çelebi, konuşmasında “Özellikle alt yapı ile ilgili eksikliklerimizi, sorunlarımızı büyük ölçüde tamamladık. Bunun dışında Üniversitemizde yeni yatırımlarımız oldu ki 2018 yılı bütçesi dahil, bütçenin büyük bir kısmı geçmişten gelen yatırımlar için bloke edilmişti. Hizmet verme noktasında çok ciddi bir sıkıntı yaşayan hastanemize bu sene sonuna kalmadan tamamlanacak olan ek hizmet binasını yaptık. Poliklinikleri hastaneden çıkarıyoruz. Tıp Fakültesi öğrencilerimiz çok uygun olmayan sınıflarda eğitim alıyorlardı. Onlara ek binamızda üç tane 250 kişi kapasiteli modern amfiler yapıldı.

“BİRÇOK YENİ BÖLÜM ÖĞRENCİ ALIMINA BAŞLAYACAK”

MCBÜ’de doğru akademik birimlerin, bölümlerin ve programların açılması gerektiğini ifade eden Rektör Prof. Dr. A. Kemal Çelebi, “Önümüzdeki yıl eski Rektörlük binamız Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi olarak hizmet vermeye başlayacak. İlahiyat Fakültesi için inşallah zaman içinde ayrı bir bina planlanır ve tamamlanır. Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Müzik Bölümü, 20 öğrenciyle 2018-2019 Akademik Yılında eğitim-öğretim vermeye başlıyor. Yine memnuniyet duyduğum bir diğer gelişme de İlahiyat Fakültemiz için öğrenci alma iznini almış olmamız. Önümüzdeki yıldan itibaren, İlahiyat Fakültemiz 80 öğrenciyle Arapça Hazırlık Sınıfı olacak şekilde eğitim-öğretime başlıyor. Soma Meslek Yüksekokulunda Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Bölümü, Kula Meslek Yüksekokulunda Mimari Restorasyon Bölümü, Salihli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde İşletme ve İktisat Bölümleri önümüzdeki yıldan itibaren öğrenci alıyor.” dedi.

“GELECEĞE DAHA UMUTLA BAKIYORUZ”

Bu bayramı ülkemizin, bölgemizin ve dünyanın çok sıkıntılı bir süreçten geçtiği bir dönemde kutladığımızı hatırlatan Prof. Dr. A. Kemal Çelebi, konuşmasının sonunda şunları söyledi; “Türkiye’nin bugün en temel sorunu beka sorunudur. Türkiye’nin bağımsızlığına, istiklâline ve istikbâline yönelik çok ciddi küresel bir tehdit söz konusu. Bu kuşatma, bu tehdit, artarak devam ediyor. Türk milletinin tarihte sendelediği dönemler olmuştur ama diz çöktüğü bir dönem olmamıştır. Bu ülke olmadığında, biz olmayız. Hür olmayız, bağımsız olmayız, yok olur gideriz. Dolayısıyla ülke için duygularımızı, varsa nefretlerimizi ve aşırı sevgilerimizi bir tarafa bırakarak; ülkenin geleceği, bağımsızlığı noktasında buluşmak durumundayız. Bayramlar işte bunu sağlıyor. Oturuyoruz, konuşuyoruz, dertleşiyoruz, fikir alışverişinde bulunuyoruz. Tekrar arınıyoruz, yenileniyoruz ve geleceğe daha umutla bakıyoruz.” MCBÜ

Share
194 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ