logo

reklam
12 Ocak 2018

“Projelerim kağıda yazılı değil anında oluşuyor”

Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Odası (MESO) gerçekleştirdiği 5’inci Olağan Genel Kurulu’nda Başkan yeniden Bahattin Akyüz oldu. Yeni dönem projelerinden bahseden Akyüz, kağıda yazılı bir projesi olmadığını belirterek, “Ben durağan bir başkan değilim. Yarını hesaplayarak değil, anında projem oluşuyor” dedi.

Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Odası (MESO) 5’inci Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi. Manisa Büyükşehir Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen genel kurulda Divan Başkanlığı’na MESOB Başkanı Hasan Geriter seçildi. Yaklaşık 220 meslek dalını bünyesinde barındıran odanı genel kurulunda tek aday olan ve 3 dönemdir başkanlık yapan Bahattin Akyüz, üyelerin oylarıyla yeniden başkanlığa seçildi.

“YAPTIĞIMIZ BÜTÜN ÇALIŞMALAR ESNAFIMIZ İÇİN”

2004 yılında kurulan odanın 2005 yılı seçimlerinden bu yana 5’inci Olağan Kongresi olduğunu belirten Akyüz, “İnşallah esnaf ve sanatkarımız için, odamız için hayırlı olması temennisinde bulunuyorum. Yaptığımız bütün çalışmalar esnafımız için. Onlar bize tekrar bu görevi verirlerse 4’üncü dönem için seçileceğiz” ifadelerini kullandı.

Akyüz, odanın bin 500’e yakın üyesi olduğunu vurgulayarak, 6 ayı doldurmayan üyelerin kanunen oy kullanamadığı için bin 400’e yakın üyenin oy kullanabildiğini söyledi.

“BEN DURAĞAN BİR BAŞKAN DEĞİLİM”

Yeni dönem projelerinden bahseden Akyüz, “Benim kağıda yazılı bir projem yok. Ben durağan bir başkan değilim. Yarını hesaplayarak değil, anında projem oluşuyor. Bilindiği gibi bizim odamız karma meslek gruplarından oluşan bir oda. 220 civarında meslek dalı var. Emlakçıların sorunları var. Halı, kilim yıkamacılarla ilgili sıkıntılar var. Bu konuda Yunusemre Belediyesi ile TOKİ kanalıyla bir alternatif site oluşturmak için uğraş veriyoruz. Sıfır kaldırım işgaliyle ilgili de görüşmeler yapıyoruz. Biz esnaf, sanatkarımız için varız. Biz Manisa’yı, esnafımızı çok seviyoruz” şeklinde konuştu.

Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Odası Yönetim Kurulu’nda Hüseyin Tavşanoğlu, Semra Kocabekirler, Saffet Mutlu, Murat Şorman, Hakan Uzun, Nazif Övgü ve Hilmi Özyılmaz yer aldı. Buket Uşaklı

Share
353 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ