logo

reklam
18 Kasım 2017

Prestij projeler hayata geçiyor

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, kentin prestij projeleri hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Manisa Prime projesinin Manisa’ya değer katacağını kaydeden Ergün, Öğretmenevi Kavşağı’nın aralık ayında açılacağını müjdeledi.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, yerel bir TV kanalı ve Manisa Büyükşehir Belediyesi Web TV’nin ortak yayınında, Manisa’yla ilgili müjdeleri duyurdu. Manisa’nın siyasi patronunun Bülent Arınç, yerel patronun da Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün olduğunun söylenmesi sizlerde nasıl bir etki yaratıyor sorusuna samimi açıklamalarla bulunan Başkan Ergün, “Herkes kendi istediği pencereden bakmakta serbest. Sonuçta Sayın Bülent Arınç Manisa’ya yıllarca hizmet etmiş, milletvekilliği yapmış değerli bir büyüğümüz ve ağabeyimiz. TBMM Başkanlığı yaptığı süreçte, hem de Başbakan Yardımcılığı yaptığı süreçte vermiş olduğu hizmet bütün Türkiye olarak biliniyor Bunun üzerine bir yorum yapmamız söz konusu olamaz. Kim bir taşın üstüne taş koyuyorsa Allah razı olsun. Cengiz Ergün’e gelince, bu herkesin farklı bir bakış açısı. Herkesin değişik siyasi bir kimliği var. Bugün değişik siyasi partilerimiz var. Sevenimiz, sevmeyenimiz vardır. Bunları duymak güzel, ancak biz işimize bakacağız. Bana 10 kişinin 6’sı oy vermedi, 4’ü oy verdi. Muhalefet olacaktır, eleştiri olacaktır. Yapıcı eleştirileri kabul ederiz ama işi hakarete soktuklarında bunun da cevabını veriyoruz. Herkesin bizi sevmesi söz konusu değil. Vatandaşa hizmet birinci önceliğimiz” diye konuştu.

‘MANİSA PRİME’ MANİSA’YA ÇOK YAKIŞACAK

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından Saruhan Otel önünde bulunan atıl durumdaki arsaya yapılan olan ‘Manisa Prime’ projesi hakkında da bilgi veren Başkan Ergün, “12 bin 500 metrekarelik alanımızda otel düşünüyoruz. Nüfusu büyüyen Manisa’mıza 210 odalı, 5 yıldızlı bir otel planlaması yaptık. Otelin içerisinde restoranından balo salonuna, bin 500 metrekare spor merkezine kadar her şey olacak. Kapalı yüzme havuzu da mevcut. 13 katlı olarak planlanan iş ofislerinin olacağı bir blok da olacak. Orta kısımda 14 bin 500 metrekare bir alışveriş mağazası ve kafeteryalar olacak. Aşağıda da 2 katlı bir otopark söz konusu. 2 yıl içerisinde yapılmasını hedefledik. Hafriyat çalışmaları geçtiğimiz hafta yüklenici firmaya yer teslimi yapılmasıyla başladı” dedi.

ESKİ GARAJ YENİ PROJE BAŞLIYOR

Dünyaca ünlü Türk Mimar Emre Arolat tarafından projesi çizilen ve Manisa’ya değer katacak olan “Eski Garaj Yeni Proje” ile ilgili de tüm detayları paylaşan Başkan Ergün, “Burada biliyorsunuz çok polemik oldu. İhalesi itiraz üzerine iptal edildi. Biz 4 ay gibi bir süreyi kaybettik. Burası sadece Büyükşehir Belediyesi’nin hizmet binası değil. 165 bin metrekare inşaat var. Bunun belediye hizmet binası 35 bin metrekare. 130 bin metrekare diğer sosyal alanlar olacak. Kütüphane, kafeterya, peyzaj alanları, çok amaçlı salonları, 600 kişilik tiyatro salonu, 2 adet 200 kişilik sinema salonu, kent vitrini, fuaye alanları, etkinlik alanları olacak. Bunun yanı sıra bilhassa büyükşehirlerde otopark sıkıntısı. Manisa’da da otopark sıkıntısı had safhada. Bu projemizde bin 700’lük araçlık otopark da yer alıyor. 30-36 aylık bir inşaat süresi veriliyor. Alanda en önemlisi 900 tezgahlık modern bir pazar yeri de var. Projede 30-36 aylık bir inşaat süresi planlanıyor” dedi.

ATIL ALAN CAN BULACAK

Uzun yıllardır atıl durumda olan Sümerbank arazisinin Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Şehzadeler Belediyesi iş birliğiyle yeniden can bulacağını vurgulayan Başkan Ergün, “Bu alanın içerisinde kapalı spor salonu, basketbol sahası, tenis kortu, koşu parkuru, yürüyüş yolu, hobi bahçesi, 32 adet mini maket parkı, şehzade figürleri parkı, masal kahramanları parkı, mesir müzesi gibi birçok donatı yer alıyor. Güzel bir sosyal alan ve güzel bir spor alanı olacak. Hem Manisa’mızı ziyarete gelen vatandaşlarımız hem de Manisalılar bu alanda keyifle zaman geçirecek” dedi.

ÖĞRETMENEVİ KAVŞAĞI ARALIK’TA AÇILIYOR

Şehir içi ulaşımdaki trafik sıkıntısını gidermek amacıyla Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından geçtiğimiz aylarda çalışmalarına başlanan Öğretmenevi Kavşağı ve Çevre Düzenlemesi Projesinde inşaat çalışmalarında sona gelindiğini belirten Başkan Ergün, “Az kaldı. 1 haftadır çok hızlı bir çalışmaya girildi. En geç 15 Aralık’a kadar açılacak. Şu anda 1 ay var. Ben daha erken biteceğini düşünüyorum. Dünden itibaren asfalt çalışmalarına başlandı. Bir yol daha açıyoruz, bu yol da Barbaros Kavşağı’na gidiyor. Öğretmenevi Kavşağı’yla Manisa’dan İzmir’e gidiş ve İzmir’den Manisa’ya geliş çok rahatlayacak. Ben her gün firmanın tepesindeyim, buna inanın” ifadelerinde bulundu.

İKİ ÖNEMLİ SORUNU ÇÖZECEK

Tek projede şehrin iki önemli sorununun çözüme kavuşturulmasına katkı sağlayacak olan Ali Rıza Çevik İlkokulu ve Yeraltı Otoparkı Projesi’nin mevcut durumu hakkında da bilgi veren Başkan Ergün, “Protokol Milli Eğitim Bakanlığı’na gönderildi. Oluruna müteakip mevcut alanda 400’ün üzerinde bir otopark, derslik sayısını ikiye katlayan modern bir okul projesini Manisa’mıza kazandıracağız. Çocuklarımızın güvenle eğitim görebileceği yeni bir okulu bir önce yapmayı planlıyoruz” dedi.

ULUPARK’TA GÜVENCE VERDİ

Ulupark’taki boş otopark alana yapılması planlanan otoparkın portatif olduğunu ve hiçbir ağaca el değmeyeceğinin altını çizen Başkan Ergün, “Ulupark’taki boş otopark alanına bu projeyle 200 araç konulacak. Hiçbir ağaca el değmeyecek. Hiçbir ağaca zarar verilmeyecek, zaten buna göre çizildi. Ali Rıza Çevik Okulu’na da yapılacak 400 araçlık proje var. Yani 600 araçlık otopark hayata geçirilecek. Bakın bu projede Ulupark aynen duruyor. Orada yeşilliğe uygun konseptte 200 araçlık bir otopark yapılacak. İleride fazla otopark yapıldığında söküp Demirci’ye, Selendi’ye götürülebilir. Bu otopark betonarme değil, çelik konstrüksiyon. Bu polemik konusu yapıldı. Birkaç kişinin gündeme taşıdığı bazı sıkıntıları geçirdik. Bunlar da işin tadı tuzu” ifadelerinde bulundu.

TURGUT ÖZAL MAHALLESİ’NDE KENTSEL DÖNÜŞÜM

Turgut Özal Mahallesi’nde yapılması planlanan kentsel dönüşüm proje ile ilgili de detayları paylaşan Başkan Ergün, “Proje, Turgut Özal Mahallesi sınırları içerisindeki 110 bin metre karelik alanda uygulanacak. İlk etapta küçük adada 608 konutluk bir proje çalışmamız var. İhalesi yapıldı. Şu anda projeleri çiziliyor. Projeler yılsonuna kadar bize teslim edildiği takdirde ocak ayı gibi yapım ihalesine çıkacağız. Yaza doğru bu konutların inşaat yapımlarını da başlatmanın hedefindeyiz. Burasının Manisa’nın yeni gelişim noktalarından biri olacağını düşünüyoruz. Şehzadeler Belediye Başkanımızla da yaptığımız görüşmelerimizde o bölgenin tamamının imar planı yapmayı planlıyoruz” dedi. Büyükşehir Belediyesi

 

Share
434 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ