logo

reklam
13 Mart 2018

Okuma-yazma seferberliği ile 18 kadın eğitime başladı

Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan tarafından başlatılan okuma-yazma seferberliği kapsamında Salihli’de Ticaret ve Sanayi Odası İlköğretim Kurumu’nda açılan kursta okuma yazma bilmeyen 18 kadın eğitim almaya başladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan tarafından başlatılan okuma-yazma seferberliği kapsamında Manisa’nın Salihli ilçesi Ticaret ve Sanayi Odası İlköğretim Kurumu’nda kurslar açıldı. Açılan kursta okuma yazma bilmeyen 18 kadın eğitim almaya başladı.

Kurum Müdürü Şahin Turanlı, “Kurum olarak her alanda olduğumuz gibi okuma-yazma seferberliğinde de sahada var olduğumuzu gösterdik. Kurum olarak okuma yazma seferberliği ilan ettik” dedi. Okuma yazma kurslarının sınıf öğretmeni Gürcan Keman tarafından verildiğini belirten Turanlı, “Şu an Bahçecik, Allahdiyen, Çamurhamamı, Gökköy, Çelikli, Karaağaç, Bahçecik, Yeşilyurt ve Özyurt mahallelerinden katılım var. 2 ay sürecek eğitimlerin ardından 11 Mayıs’ta kursiyerlere başarı belgesi verilecek” dedi.

Suriye uyruklu vatandaşlara yönelik de okuma yazma seferberliği ilan edeceklerini belirten Turanlı, “Mahallelerimizde alan taraması yapıp, yetişkin ve okuma yazma bilmeyen Suriyelilere de okulumuzda okuma yazma temel amaçlı eğitim vereceğiz” dedi. İHA

Share
200 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ