logo

reklam
13 Nisan 2018

MTSO’da Mehmet Yılmaz dönemi

Manisa iş dünyasının uzun süredir beklediği Manisa Ticaret ve Sanayi Odası’nda Başkanlık seçimi yapıldı. Mehmet Yılmaz ile İdris Şendil’in odanın yeni başkanı olmak için yarıştığı ve 25 komiteden seçilen 65 meclis üyesinin oy kullandığı seçimin sonucunda oyların 40’ını alan Mehmet Yılmaz Başkan seçilirken, İdris Şendil 25 oyda kaldı.

Manisa iş dünyasının uzun süredir beklediği Manisa Ticaret ve Sanayi Odası başkanlık seçimi yapıldı. Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Bülent Koşmaz Hizmet Binası’nda gerçekleştirilen seçimde daha önce adaylığı açıklayan Ayberk Aloğlu adaylıktan çekildiği için; mevcut Başkan Adnan Erbil ise liste çıkarmadığı için aday olmadı. Mehmet Yılmaz ile İdris Şendil, odanın yeni başkanı olmak için yarıştığı seçimler saat 10.00’da başlayarak 15.00’da sona erdi.

Birbirlerine başarılar dileyen Başkan adaylarından Mehmet Yılmaz ve İdris Şendil ile bir araya gelen Adnan Erbil, en büyük dileğinin seçilen başkanın Manisa’ya, odaya hizmet etmesi olduğunu belirtti. Erbil, istenmeyen hadiselerin yaşandığını vurgulayarak, seçilen kişiye her türlü desteği vereceğini söyledi.

BAŞKAN ADAYLIĞINDAN ÇEKİLEN ALOĞLU BAŞARILAR DİLEDİ

Başkan adaylığından çekilen Ayberk Aloğlu ise 2 adaya da başarılar dileyerek, oyunu kullandı. Ardından gazetecilere açıklamada bulundu. Aloğlu, oy kullanmasının ardından yaptığı açıklamada başkanlık için 8 ay önce yola çıktığını belirterek, “Aslanlar gibi ekip arkadaşlarımızla bu seçime girmeme kararı aldık. Manisa’ya, hizmete darılmak gibi amacımız olamaz. Biz projelerimizle çıktık. Ancak faaliyetlerimizi hayata geçireceğimiz bir ortam oluşmadı. Manisa Girişimciler Derneği’nde ve Manisa Ticaret ve Sanayi Odası’da meclis üyesi olarak hizmetlerimize devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

“YENİ BİR SÜRECE BAŞLIYORUZ”

25 komiteden seçilen 65 meclis üyesinin oy kullandığı seçimde oyların 40’ını alan Mehmet Yılmaz Başkan seçildi. İdris Şendil ise 25 oyda kaldı.

Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığına seçilen Mehmet Yılmaz, yeni bir sürece başladıklarını belirterek, “Uzun bir takvim sürecinin sonuna geldik. Manisa Ticaret ve Sanayi Odası’nın çok değerli üyelerinin, 65 meclis üyemizin 40’ının oyunu alarak yönetim kurulu başkanlığına bizi layık gördüler. Şu an itibariyle seçim bitti. Yeni bir sürece başlıyoruz. 65 kişiyi, tüm meclisi, Manisa’yı, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası’na gönül veren tüm üyelerimizi kucaklamakla mükellefiz. Ağır bir sorumluluk var. Bu sorumluluğun gereğini 27 yıllık birikimimiz, bu camianın içinde devamlı hizmetlerde bulunmamızdan dolayı bir sıkıntı olmayacağını kamuoyuyla paylaşmak isterim” şekline konuştu.

Manisa Ticaret ve Sanayi Odası’nın yeni Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yılmaz’ın listesinde Arkın Şıktaşlı, Sezen Şenay, Muzaffer Topbaş, Hüseyin Hasacar, Galip Berk, Serhat Çetin, Mehmet Ali Altıntaş, Tevfik Aslaner, Akın Saadettin Gezgin ve Ali Karanfilci yer aldı. Buket Uşaklı

Share
380 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ