logo

reklam
08 Ekim 2017

Miniklere hayvan sevgisi aşılandı

Büyükşehir Belediyesi Hayvan Bakımevi’ni ziyaret eden miniklere hayvan sevgisinin önemi anlatıldı.

Büyükşehir Belediyesi – Manisa Vergi Dairesi Kreşi öğrencileri, öğretmenleri ve velilerle beraber Büyükşehir Belediyesi’nin Hayvan Bakımevi’ni ziyaret etti.

Öğrencileri bakımevi personeli ile birlikte karşılayan Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanı Talip Akbaş, çocuklara gezilerinde eşlik ederek hayvan sevgisinin önemini anlattı.

Minikler, bakımevinde tedavi ve rehabilitasyon sürecindeki hayvanları ziyaret ederek, yavru kedi ve köpekleri büyük bir ilgiyle izledi. Gezinin ardından bakımevi çalışanları ise çocukların sorularını cevapladı.

“HAYVAN SEVGİSİ KONUSUNDA EN BÜYÜK ÖRNEK CENGİZ ERGÜN”

Manisa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanı Talip Akbaş, “Sayın Başkanımız Cengiz Ergün hayvan sevgisi konusunda bizlere ve tüm Manisalılara en büyük örnektir. Onun çalışmalarıyla hayata geçirilen hayvan bakımevlerimizde zaman zaman çocuklarımızı ağırlıyoruz. Onlara bu bakımevinin hayvanların tedavisi için var olduğunu, tedavisi biten hayvanları doğaya yeniden bıraktığımızı çünkü onların doğaya ait olduğunu her fırsatta anlatıyoruz. Çocuklarımız da onları ilgiyle ve sevgiyle karşılıyor. Hayvan sevgisinin çocuk gelişiminin ayrılmaz bir parçası olduğunun bilinciyle bu doğrultuda çalışmalarımızı sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

Bakımevinin oldukça temiz, bakımevi çalışanlarının ise son derece özenli olduğunu ifade eden veliler Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

Share
344 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ