logo

reklam
01 Temmuz 2018

“MHP Türkiye’nin kilit partisi oldu”

24 Haziran’da yapılan Cumhurbaşkanlığı ve 27’nci Dönem Milletvekili Genel Seçimleriyle ilgili açıklama yapan MHP İl Başkanı Erkan Öztürk, gerçekleştirilen seçimlerde seçmenin MHP’ye denetleme görevini verdiğini ve MHP’nin birçok anket şirketinin aksine aldığı güzel sonuçlar ile Türkiye’nin kilit partisi olduğunu söyledi.

MHP İl Başkanı Erkan Öztürk, 24 Haziran’da yapılan Cumhurbaşkanlığı ve 27’nci Dönem Milletvekili Genel Seçimlerini değerlendirdi. MHP’nin birçok anket şirketinin aksine güzel sonuçlar aldığını kaydeden Öztürk, aldığı oylarla Türkiye’nin kilit partisi olduğunu söyledi.

Öztürk, gerçekleştirilen seçimlerde seçmenin MHP’ye denetleme görevini verdiğini belirterek, “MHP’nin dününe ve bugününe bakıldığında bütün zor süreçlerde devletin yanında olmuştur. Bundan sonraki süreçte de MHP devletin yanında olmaya devam edecektir. MHP, Ak Parti hükümetiyle beraber Cumhur İttifakı’nı hatta Çanakkale ruhunu mecliste beraberce taşıyacaktır. Biz, üzerimize ne düştüyse, elimizi, gövdemizi nasıl taşın altına koyduysak bundan sonraki süreçte de koymaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

MHP’nin Manisa’da aldığı oy oranlarını da değerlendiren Öztürk, oy oranlarında biraz düşüşün söz konusu olduğunu belirterek, “CHP’de de Ak Parti’de de düşüşler oldu. Göreve geldiğimiz ilk günü hatırlarsanız 11 tane ilçe başkanımız istifa etmişti. Birçok ihanetlerle karşı karşıya kaldık. Zor bir dönemden geçtik. Bu kadar zorluğun üstüne mevcut milletvekili sayımızı koruyabilmemiz ciddi bir başarıdır. Bu anlamda da biz başarılı olduğumuzu düşünüyoruz. Çok zor, fırtınalı süreçlerden geçtik” dedi.

“EKSİKLİKLERİMİZİN İSTİŞARESİNİ YAPACAĞIZ”

‘17 İlçede 17 İftar’ programıyla yaklaşık 34 bin kişiye hitap ettiklerini belirten Öztürk, bu durumun vatandaşın MHP’ye teveccühünü ortaya koyduğunu ve bunun yeterli olmadığını, bunun üstüne koyulması gerektiğini dile getirerek, “Burada şapkayı önümüze koyup öz eleştiri yapmamız gerekiyor. Bu cumartesi günü ilçe başkanlarıyla toplantımız var. Kendi içimizde eksiklerimizi ve bu eksiklerimizi nasıl giderebileceğimizin istişaresini yapacağız. Ben hem 6 belediye başkanımızdan hem de ilçe teşkilatlarımızdan konuyla ilgili olarak da faaliyet raporu istedim. Cumartesi günü bu faaliyet raporları önüme gelecek. Konuyla ilgili gerekli incelemeleri yapacağım. Raporlarımızı hazırlayıp, genel başkanımıza nerede eksiğimiz var nasıl daha yukarıya çıkacağız, bunu göstereceğiz. Sonuç olarak biz bir milletvekilini koruduk. Ama bizim hedefimiz her zaman en üst sınırda. Milletvekili sayımızı nasıl 2-3 yaparız bununla ilgili sonuna kadar çalışmalarımıza devam edeceğiz. Özeleştirilerimizi, istişarelerimizi eksik bırakmayacağız” şeklinde konuştu.

“MHP İL TEŞKİLATLARI ORTAK AKILLA HAREKET EDECEKTİR”

Yerel seçimlerde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile aynı istikamette yol alacaklarını vurgulayan Öztürk, “Önümüzdeki yerel seçimlere hazırlanacağız. Bütün ilçe başkanlarımızdan faaliyet raporlarını aldıktan sonra kendi faaliyetlerimizi de üzerine ekleyip istişarelerimizi yapacağız. Sonrasında genel merkezimize bununla ilgili raporlarımızı vereceğiz. Sayın genel başkanımız bize hangi yolda istikamet belirlerse o yönde çalışmalarımızı devam ettireceğiz. Ama ne yaparsak yapalım ortak akılla hareket edeceğiz. ‘Ben yaptım oldu’ zihniyeti, belediye başkanları, teşkilat başkanları, ülkü ocakları başkanları için geçerli değil. MHP İl Teşkilatları bundan sonraki süreçte tamamen ortak akılla hareket edecektir” dedi. Buket Uşaklı

Share
295 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ