logo

reklam
09 Ekim 2017

Metal yorgunluktan arınmak için kongreler iptal

Ak Parti’nin ertelenen kongrelerine yönelik açıklama yapan Ak Parti İl Başkanı Berk Mersinli, metal yorgunluğundan partiyi tamamen arındırmak için böyle bir değişikliğe ihtiyaç olduğunu dile getirerek, “Büyükşehirlerde yapacağımız bir hata seçimlerde büyükşehirlerin kaybına neden olduğu zaman telafisi mümkün olmuyor” dedi.

Buket Uşaklı – Ak Parti İl Başkanı Berk Mersinli, Ak Parti’nin ertelenen kongrelerine yönelik açıklama yaptı. Mersinli, Bölge Koordinatörü ve Teşkilat Başkan Yardımcısı Ömer Ünal’ın kendilerini arayarak 81 vilayet arasında büyükşehir olan 30 vilayette kongrelerin ertelendiğini, diğer vilayetlerde ise kongrelerin devam edeceği bilgisini verdiğini ifade etti.

“GELİŞMEK DEĞİŞMEK LAZIM”

Kongrelerin ertelenmesinin Manisa için çok büyük bir sıkıntı olduğunu düşünmediğini belirten Mersinli, “Büyük şehirlerimizde büyük ilçelerimiz var, o ilçelerimiz pek çok ilimizden daha büyük. Bunlarla ilgili sağlıklı bir değerlendirme yapılması lazım ki eksik ve hatalı işler olmasın. Sonradan geri dönüşler olmasın. Şimdiden önlemini alıyoruz. Malum Sayın Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan il başkanları toplantısında, teşkilat toplantısında ve yapılan Afyonkarahisar kampında da söylediği gibi gelişmek, değişmek de lazım. Mevcut yapıyı muhafaza edip, yeni isimlerle de güçlendirmek lazım. Bunun gayretindeyiz. 81 vilayette bunun için uğraşıyoruz. Tabi bu süreçleri işletirken sıkıntılar olmuyor değil. Bu sıkıntıları en aza indirmek, hatta ortadan kaldırmak için böyle bir değerlendirme yapılmış. Muhtemelen perşembe günü daraltılmış, cuma günü de genişletilmiş il başkanları toplantımız var. Burada da genel bir değerlendirme yapacaklar” şeklinde konuştu.

“BİR HATA BÜYÜKŞEHİRLERİN KAYBINA NEDEN OLABİLİR”

Mersinli, metal yorgunluğundan partiyi tamamen arındırmak için böyle bir değişikliğe ihtiyaç olduğunu dile getirerek, “Bu işler 51 ilde devam ediyor. Büyükşehirler biraz daha hassas. Büyükşehirlerde yapacağımız bir hata seçimlerde büyükşehirlerin kaybına neden olduğu zaman telafisi mümkün olmuyor. Bunlarla ilgili alınmış bir önlem. Biz 9 ilçemizde kongremizi yaptık. Kalan 8 ilçemizde muhtemelen Kasım ayından itibaren tekrar tarih alıp başlayacağız” dedi.

“BELEDİYELERDE HERHANGİ BİR DEĞİŞİM YOK”

Manisa’da kongre yapılmayan 8 ilçenin 6’sında başkan adayının belirlendiğine dikkat çeken Mersinli, Sarıgöl ile Alaşehir ilçelerinde bir değerlendirme olacağını ve Ak Partili belediyeler arasında herhangi bir değişimin olmayacağını belirterek, “Manisa’da 11 ilçe belediyemiz var, herhangi bir değişim söz konusu değil. 11 belediye başkanımızda işini yapıyor. Asgari hizmet noktasında vatandaşlara ulaşmak için çalışıyorlar” ifadelerini kullandı.

“ÖNLEMİMİZİ BUGÜNDEN ALIYORUZ”

Mersinli, yapılan değişimleri partiye zarar noktasında değil millete hizmet noktasında düşündüklerini vurgulayarak, “Millete hizmet noktasında ufak tefek aksamalar olduğu zaman bu bizi rahatsız ediyor. Muhtemelen partiye zarar vermeyecektir. Daha çok yarar getirecektir. Çünkü hatalar telafisi mümkün olmayan noktalara taşınmadan bugünden önlemimizi alıyoruz. Vatandaşlarımız da bunu takdir edecektir diye düşünüyorum” dedi.

Share
272 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ