logo

reklam
16 Kasım 2016

Mesir Bayramda saçılacak

Önümüzdeki yıl 477.si düzenlenecek olan Uluslararası Manisa Mesir Macunu Festivali için, festival komitesi ilk toplantısını yaptı. Vali Mustafa Hakan Güvençer, Karma Törenin 21 Mart’ta, saçımın ise 23 Nisan Pazar günü yapılacağını duyurdu.

mesir
Vali Mustafa  Hakan Güvençer başkanlığındaki Mesir Festivali Komitesi, önümüzdeki sene 477.si yapılacak olan Uluslararası Manisa Mesir Macunu Festivali’nin ilk toplantısını yaptı.
Manisa ile özdeşleşmiş, Manisa’nın bütün özelliklerini ve mesajını veren mesir ile ilgili 477. Mesir Şenliklerinin organizasyonuna ilişkin ilk toplantının yapıldığını ifade eden Vali Güvençer, Manisa’ya ait şenliğin, Manisa Valiliğinin çatısı altında Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Şehzadeler Belediye Başkanlığı, Manisa’yı Mesir’i Tanıtma ve Turizm Derneği ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ortaklığıyla yürütüldüğünü söyledi.
KOMİTE UZUN YILLARDIR ÇALIŞIYOR
Vali Yardımcısı başkanlığındaki organizasyon komitesinin uzun yıllardır çalıştığını hatırlatan Vali Güvençer, “Hem bana hem belediye başkanımıza sunumlarını yaptılar. İyi kötü bir iskelet oluştu. Bugün birim başkanlarının katılımıyla artık ilk resmi başlangıcı vermiş olacağız. Genel ilkeleri belirleyeceğiz” dedi.
21 MART’TA KARMA TÖRENİ  YAPILACAK
Programın kaba taslağı ile ilgili bilgi veren Vali Güvençer, “Karma törenimiz 21 Mart 2017 Salı günü olacak. En az geçtiğimiz yıl kadar, olabilirse geçtiğimiz yıla birşeyler daha koyarak kutlanacak. Mesir şenliği haftamız 18 Nisan 2017’de başlayacak. 23 Nisan’da Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile bu sene birleşmiş durumda. 23 Nisan Pazar günü de saçım töremiz yapılacak” diye konuştu.
Vali Güvençer, festivale üst  düzey protokol için de davet gönderileceğini belirterek, konuk ülke temsilcilerinin de yer alacağını kaydetti.
6 TON SAÇILACAK
Manisa’yı Mesir’i Tanıtma ve Turizm Derneği Başkanı Ufuk Tanık da  477.si için hazırlıkların başladığı festivalde bu sene 6 ton mesir macunu hazırlandığını ancak, yaşanan terör olaylarından dolayı katılımın az olması dolayısıyla 5 ton saçım yapılabildiğini hatırlatarak, “Önümüzdeki yıl yine 6 ton mesir hazırlayacağız. Herhangi bir aksilik olmazsa 6 ton mesir saçacağız” dedi.
Toplantıda Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik de birer konuşma yaparak festivale destek vereceklerini söyledi.

Share
844 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ