logo

reklam
15 Mayıs 2018

MCBÜ’de REKFEST’e büyük ilgi

MCBÜ Spor Bilimleri Fakültesi ev sahipliğinde düzenlenen 5’inci Uluslararası Spor Bilimleri Turizm ve Rekreasyon Kongresi ile birlikte gerçekleştirilen ve bu yıl 3’üncüsü düzenlenerek sürdürülebilirliği sağlanmış olan REKFEST, katılımcılara keyifli anlar yaşattı.

MCBÜ Spor Bilimleri Fakültesi ev sahipliğinde düzenlenen “5’inci Uluslararası Spor Bilimleri Turizm ve Rekreasyon Kongresi” ile birlikte gerçekleştirilen ve bu yıl 3’üncüsü düzenlenerek sürdürülebilirliği sağlanmış olan Rekreasyon Festivali (REKFEST) yine yoğun bir katılıma sahne oldu.

MCBÜ Spor Bilimleri Fakültesi Kampüsünde gerçekleştirilen Rekreasyon Festivali REKFEST’e uluslararası ve ulusal kongre katılımcılarının yanı sıra; MCBÜ uluslararası öğrencileri, akademik ve idari personel, Muğla Sıtkı Koçman ve Selçuk Üniversitesi’nden gelen öğrenciler, Manisa ilköğretim okulları ve liselerinden öğrenciler, Manisa Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı (ZİÇEV) öğrencileri, Salihli İş Uygulama Okulu, Salihli Halk Eğitim Merkezi öğrencileri ve Manisalılar büyük ilgi gösterdi.

MCBÜ Rekreasyon Bölümü öğrencilerinin dönem boyunca almış olduğu teorik içeriği uygulamaya dökme becerisini sergiledikleri ve MCBÜ Rekreasyon Topluluğunun organizasyon deneyimi yaşadıkları festivalin danışmanlığını Doç. Dr. Pınar Güzel ve Proje Koordinatörlüğünü Arş. Gör. Tolga Beşikçi yürüttü. MCBÜ Basın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü ile Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından da desteklendi.

KATILIMCILAR KEYİFLİ ANLAR YAŞADI

Gün boyu süren festival kapsamında; survivor macera parkuru, bokwa fitness, hamsball, bocce, dart, golf gibi sınırsız eğlenceli rekreatif etkinliklerin yanı sıra, canavar kamyon show, DJ Burak Aydın, “Bardağı Taşıran Son Damla Grubu”, Grup Radyoaktif, Üniversitelerarası Yarışma Türkiye Şampiyonu takımımız Dance’s Mood ekiplerinin müzik ve dans gösterileri, kule atlama gösterisi ve havuz oyunları, Üniversitemiz Oryantiring Topluluğu önderliğinde düzenlenen oryantiring ile kampüs keşfi,  rodeo, canlı langırt vb sportif eğlenceli oyunlar, festival boyunca tüm katılımcılara keyifli anlar yaşattı.

REKFEST isminin patentini alarak, MCBÜ Spor Bilimleri Fakültesi’nin öncü olmasının sağlandığı festivalin etkinlik bütçesi danışman öğretim elemanları ve öğrenciler tarafından planlanarak; fakülte dışında, üniversite, özel sektör sponsorluğu ve desteği ile Manisa ve çevre illerden gelen yaklaşık 2 bin kişinin katılımı ile gerçekleştirildi.

“ALDIKLARI TEORİK EĞİTİMİ SAHA UYGULAMASI İLE TAÇLANDIRDILAR”

REKFEST boyunca MCBÜ Spor Bilimleri Fakültesi, sosyal sorumluluk projeleri ile de farkındalık oluşturmaya çalıştı. Manisa İl Sağlık Müdürlüğü, Sağlık Bakanlığı Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri (UMKE), Halk Sağlığı Müdürlüğü katılımcılarının yoğun ilgisi ile karşılaştı. Manisa ZİÇEV öğrencileri yapılan etkinliklerde katılımcı olarak yer alırken, Salihli İş Uygulama Okulu ve Salihli Halk Eğitim Merkezi öğrencileri de kendi hazırladıkları gösterilerde sahne alarak tüm misafirler ile birlikte eğlenceli anlar yaşadılar.

MCBÜ Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilal Gümüş festivalle ilgili duygularını ifade ederek, “Doç. Dr. Pınar Güzel ve Arş. Gör. Tolga Beşikçi tarafından organize edilen ve Rekreasyon Bölümü ve Rekerasyon Topluluğu öğrencileriyle başarıyla tamamlanan süreç yönetimi için teşekkürlerimi sunuyorum. Almış oldukları teorik eğitimi saha uygulaması ile taçlandırdılar. Bu vesile ile 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Spor Bayramımızı ve Engelliler Haftasını da kutluyor, bu festivalin gerçekleşmesine verilen katkılardan dolayı Rektörümüz Prof. Dr. Kemal Çelebi başta olmak üzere, Spor Bilimleri Fakültesi Dekanlık Yönetimine, festivale destek veren öğretim elemanlarımıza ve emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunuyorum” diye konuştu. MCBÜ

Share
303 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ