logo

reklam
06 Ağustos 2018

MASKİ’nin dev projesinde sona yaklaşıldı

MASKİ Genel Müdürlüğü’nün, Salihli ilçe merkezinde 25 milyon TL yatırımla hayata geçirdiği 25 kilometrelik yağmursuyu hattı çalışmasında menfez imalatlarında sona yaklaşıldı. Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Burak Aslay’la birlikte Fevzipaşa Caddesi ve sanayi sitesinde devam eden menfez imalatlarını inceledi.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, il genelinde yapmış olduğu yağmursuyu hattı yatırımları ile yılların sıkıntılarına son veriyor. Bu çalışmalardan biri de Salihli ilçe merkezinde yürütülüyor. 25 milyon TL’lik yatırımla hayata geçirilen 25 kilometrelik yağmursuyu hattı çalışmasında menfez imalatlarında sona yaklaşıldı. Dev projede, kısa süre içerisinde açık kanal imalatlarına başlanacak.

Fevzipaşa Caddesi ve sanayi sitesinde devam eden çalışmaları Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Burak Aslay ile birlikte inceledi. Kayda ve Aslay’a, Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Karaca da eşlik etti. Genel Müdür Yardımcısı Aslay, Salihli’nin yıllardan beri kanayan yarası olan yağmursuyu taşkınlarına son vermek için yoğun bir tempoda çalıştıklarını ifade etti. Aslay, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün önderliğinde 17 ilçede büyük yatırımları hayata geçirmeye devam edeceklerini söyledi.

“SALİHLİ’DE YAĞMUR SUYU SIKINTISININ BİTECEK”

Projenin tamamlanmasıyla birlikte Salihli’de yağmur suyu sıkıntısının biteceğini söyleyen Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, çalışmaların en kısa zamanda tamamlanacağını belirterek, çalışmalar sırasında vatandaşların gösterdiği sabırdan dolayı teşekkür etti. Başkan Kayda, “İlçe merkezinde menfez imalatlarının büyük bölümü tamamlandı. Hemşerilerimiz yağışlı havalarda yaşadıkları sıkıntıları çok iyi hatırlıyor. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün, Salihlili hemşerilerine verdiği sözü yerine getiriyor. Çalışmalar tamamlanınca artık yağışlı havalar ilçe merkezimizde ikamet eden hemşerilerimiz için sıkıntı yaratmayacak. Hayırlı uğurlu olsun” dedi. MASKİ

Share
180 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ