logo

reklam
10 Şubat 2018

MASKİ, tam kadro sahada

MASKİ Genel Müdürü Yaşar Coşkun, genel müdür yardımcıları ve tüm daire başkanlarıyla birlikte Yunusemre’nin Örselli Mahallesi’ni ziyaret etti. 101 Mahalle Projesi ile alt ve üst yapısı tamamen yenilenen mahallenin sakinleriyle bir araya gelen Coşkun, “Hiçbir ayrım gözetmeksizin Manisamızın 17 ilçesine eşit, kaliteli ve kesintisiz altyapı hizmeti ulaştırıyoruz” dedi.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürü Yaşar Coşkun, Yunusemre ilçesine bağlı Örselli Mahallesi’nde mahalle sakinleri ile bir araya geldi. Mahalleye düzenlenen ziyarette Genel Müdür Coşkun’a; Genel Müdür Yardımcıları Şehnaz Başaran ve Burak Aslay, Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ’nin tüm daire başkanları ile birlikte Yunusemre Muhtarlar Derneği Başkanı Bedriye Pehlivan ve Yunusemreli muhtarlar eşlik etti. Coşkun ve beraberindekiler, mahalle girişinde Örselli Muhtarı Halil Mezik ve mahalle sakinleri tarafından çiçeklerle karşılandı. Mahallede düzenlenen pilav hayrına da katılan Coşkun, ardından mahalle sakinleri ile sohbet ederek taleplerini dinledi. Coşkun, kendisini karşılayan öğrencilere ise hediyeler verdi. Mahalleye yapılan hizmetlerden dolayı büyük memnuniyet duyduklarını ifade eden Muhtar Halil Mezik, mahallelerinin MASKİ’nin yatırımları sayesinde adeta yeniden inşa edildiğini söyleyerek mahalle halkı adına teşekkür etti.

MAHALLE ADETA YENİDEN İNŞA EDİLDİ

MASKİ tarafından 101 Mahalle Projesi kapsamında alt ve üst yapısı tamamen yenilenen mahallede, 2 bin 650 metre içme suyu hattı ile 2 bin 200 metre kanalizasyon hattı döşendi. İçme suyu deposu da yenilenen mahallede, Büyükşehir Belediyesi tarafından üstyapı da ele alınarak kilit parke taş döşeme çalışması gerçekleştirdi.

“MAHALLELERİMİZİN GELECEĞİNİ KURTARIYORLAR”

Yunusemre Muhtarlar Derneği Başkanı Bedriye Pehlivan, “Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Genel Müdürlüğümüz tarafından ilçemiz genelinde çok güzel ve önemli çalışmalar hayata geçirildi. Görüyoruz ki Örselli muhtarımızın da, mahalle halkımızın da yüzleri gülüyor. Bu hizmetlerinden ötürü başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün olmak üzere, MASKİ Genel Müdürümüz Yaşar Coşkun’a ve tüm daire başkanlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Yerin altında olmasından dolayı görünmeyen yatırımlara ciddi bütçeler harcıyorlar. Mahallelerimizin geleceğini kurtarıyorlar” diye konuştu.

SİYASİ KAYGI GÖZETMEKSİZİN 17 İLÇEYE EŞİT HİZMET

MASKİ Genel Müdürü Yaşar Coşkun ise, sözlerine Örselli sakinleri ile bir araya gelmekten duyduğu mutluluğu ifade ederek başladı. MASKİ’nin sadece Yunusemre ilçesine bu güne kadar 81 milyon 410 bin TL yatırım yaptığını ve 145 milyon TL’lik de yatırım planlandığını belirten Genel Müdür Coşkun, “MASKİ Genel Müdürlüğü olarak hiçbir ayrım gözetmeksizin Manisamızın 17 ilçesine eşit, kaliteli ve kesintisiz alt ve üstyapı hizmeti ulaştırıyoruz. MASKİ, ilk kurulduğu günden bu yana, kesinlikle siyasi amaç gütmeden, nerede ihtiyaç varsa orada olmuştur ve olmaya da devam edecektir. Yapılan araştırmalarda kanaldan içme suyuna, deposundan foseptiğine kadar büyük çaplı altyapı projeleri geliştirdiğimiz 240 mahallemizden 131 tanesinde 2014 seçimlerindeki oy çokluğu farklı bir partiye aitti. Diğer partileri de eklediğimizde bu sayı daha da artıyor. Bu da hizmetlerin siyasi bir kaygıyla yönlendirilmediğinin en büyük göstergesidir. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’ün de her zaman ifade ettiği gibi, gelecek seçimler için değil, gelecek nesiller için çalışmanın gayreti içerisindeyiz. Her zaman da bu düsturda hareket ederek, el birliğiyle daha sağlıklı bir Manisa inşa etmeye devam edeceğiz. Şimdiye kadar mahallelerimize çeşitli sebeplerle ulaşamamış olan hizmetleri vatandaşlarımızla buluşturmak bizler için tarifi olmayan bir mutluluktur. Hizmet ve yatırımlarımızın hemşerilerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi. MASKİ

 

 

 

Share
312 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ