logo

reklam
06 Şubat 2018

MASKİ sosyal sorumluluk projeleri ile yaşamın içinde

Manisa Sağır Dilsizleri Koruma Kalkındırma, Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Derneği’ni ziyaret eden MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Şehnaz Başaran, MASKİ Genel Müdürlüğü’nün ‘Yalnız Değilsiniz’ isimli sosyal sorumluluk projesinin detaylarını paylaştı.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, engelli bireylerin yaşam kalitesini yükseltmek ve engelli vatandaşların yaşadığı sıkıntılara çözümler üretmek adına yeni projelere imza atıyor. Bu kapsamda, MASKİ Genel Müdürü Şehnaz Başaran ve Abone İşleri Daire Başkanı Ali Öztozlu, Manisa Sağır Dilsizleri Koruma, Kalkındırma, Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Derneği’ni ziyaret etti.

Ziyarette Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Fidan ile Yönetim Kurulu üyeleri Yusuf Kaya, Mehmet Coşkun ve Türkiye İşitme Engelliler Federasyonu Manisa İl Temsilci Bilal Cansu’yla görüşen Genel Müdür Yardımcısı Başaran, abonelik uygulamaları ile ilgili istişarelerde bulundu. Başaran, abonelik işlemleriyle ilgili engelli vatandaşların yaşadıkları sıkıntılara çözüm üretmek için ziyaretler gerçekleştirdiklerini belirtti.

“BAŞKAN ERGÜN’ÜN YANIMIZDA OLDUĞUNU BİLİYORUZ”

Sağır Dilsizleri Koruma Kalkındırma Eğitim Kültür Gençlik ve Spor Derneği Başkanı Muhammed Fidan, “Abonelik işlemleri ile ilgili yaşadığımız sorunları çözümlemek için bizleri ziyaret eden Genel Müdür Yardımcısı Şehnaz Başaran’a teşekkür ederiz. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün her zaman yanımızda olduğunu biliyoruz” dedi.

İşitme engellilerin toplumun önemli bir parçası olduğunu söyleyen MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Şehnaz Başaran, “MASKİ Genel Müdürlüğü Abone İşleri Dairesi Başkanlığımızın, Manisa’mızın 17 ilçesinde yapmış olduğu sosyal sorumluluk çalışmaları var. Şu an bin 400’ün üzerinde yaşlı, engelli ve kimsesiz abonemize ‘Yalnız Değilsiniz’ sosyal sorumluluk projemiz ile ulaşıyoruz. Hayata geçirdiğimiz hizmetlerde işitme engelli bireylerin karşılaştığı zorluklar noktasında daha etkili çözümler üretmek istiyoruz. Engelli bireylerin yaşadığı sıkıntıları anlamak için empati kurabiliyoruz. Ama onlar kadar sıkıntıları hakkında bilgi sahibi olamayız. Bu kapsamda engelli abonelerimizin yaşam kalitesini yükseltmek ve projelerimizi onlarla paylaşarak bizlere yol gösterici olacakları noktaları öğrenmek için ziyaretler gerçekleştiriyoruz” dedi. MASKİ

Share
1282 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ