logo

reklam
13 Şubat 2018

‘Manisa’nın 100’ü’ projesi Kula’da başladı

Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Manisa Fotoğraf Derneği işbirliğiyle başlatılan ‘Manisa’nın 100’ü’ projesi ile Manisa’nın 17 ilçesi gezilerek fotoğraflanacak. 7 ay sürecek proje sonrasında 100 fotoğraftan oluşan bir sergi açılacak.

Manisa’nın tarihi, kültürel, coğrafi, ekonomik ve sosyal zenginliğinin tanıtılacağı ‘Manisa’nın 100’ü’ projesi tarihi evleriyle ve peri bacalarıyla ünlü Kula ilçesine yapılan fotoğraf gezisi ile başladı. Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Manisa Fotoğraf Derneği işbirliğiyle başlatılan proje kapsamında, 7 aylık sürede Manisa’nın 17 ilçesi gezilerek fotoğraflanacak. Fotoğrafçılar tarafından çekilen fotoğraflar arasından seçilen 100 fotoğraf ile sergi açılacak. Fotoğrafların Manisa için büyük bir arşiv olacağını dile getiren Manisa Fotoğraf Derneği Başkanı Nazmi Çaykara, “Manisa’nın tarihi ve kültürel değerlerini fotoğraf diliyle anlatacağımız; Manisa’nın 100’ü fotoğraf projemiz Kula fotoğraf gezisi ile başladı. 17-18’inci yüzyılı halen görebileceğiniz bir Osmanlı kasabasında yağmurlu şubat gününü fotoğrafla değerlendirdik. Kasabaya girer girmez bir açık hava müzesine giriyormuş gibi oluyorsunuz, eski evler tüm heybetiyle, tüm yaşanmışlıklarıyla, tüm ruhuyla karşınızda duruyor. Peri bacaları, tarihi evleri ve Yunus Emre’si ile Kula gezilmeye değer bir ilçe. ‘Manisa’nın 100’ü’ fotoğraf projemize katılımcı fotoğraf dostlarımıza ve desteklerinden dolayı Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Cengiz Ergün’e teşekkürlerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.

Kula’nın tarihi sokaklarını, unutulmaya yüz tutmuş eski meslek ustalarını bol bol fotoğraflayan fotoğrafçılar, Kula Jeoparkı’nı gezerek geziyi sonlandırdı. Aylin Ak

Share
476 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ