logo

reklam
11 Eylül 2018

Manisa’da 65 milyonluk tesiste sona gelindi

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, 65 milyon TL yatırımla Manisa Merkez’de inşa ettiği ve betonarme imalatlarını tamamladığı atık su arıtma tesisindeki elektrik aksamların montajlarını gerçekleştiriyor.

MASKİ Genel Müdürlüğü, il genelindeki atık suların sağlıklı şekilde arıtılması ve doğaya salınması amacıyla atık su arıtma tesisi hamlesini aralıksız olarak sürdürüyor. Bu amaçla, 65 milyon TL yatırımla Manisa Merkezi atık su kirliliğinden kurtarmak için inşa edilen atık su arıtma tesisindeki çalışmalar hızla devam ediyor. Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı’nca yürütülen iş kapsamında makine ve ekipmanlarının elektrik bağlantıları gerçekleştiriliyor. Çalışmaların tamamlanması ile tesis ön işletme sürecine hazır bir hale gelecek.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Cengiz Ergün’ün talimatları ile Gediz’i özlenen temiz günlerine kavuşturmak için çalışmaların devam ettiğini belirten MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Burak Aslay, “65 milyon TL gibi ciddi bir yatırım yaptığımız atık su arıtma tesisimizde çalışmalarımız son hızla devam ediyor. Tesisimizde betonarme imalatlarımız ve 8 bin metrekarelik kilit parke döşeme işimizi tamamladık. Şimdi de makine ve ekipmanların enerji bağlantılarını gerçekleştiriyoruz. Tesisin mekanik aksamlarının devreye alınması ve kalibrasyon çalışmalarının da tamamlanması ile tesisimizi ön işletmeye alacağız. Manisa’mıza hayırlı uğurlu olsun” dedi. MASKİ

Share
167 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ