logo

reklam
23 Ekim 2017

“Manisa da sallanacak”

Ak Parti içerisinde yaşanan istifa olaylarını değerlendiren CHP Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer, “Elimizde belgeler var. Bütün belgeler teyit edildikten sonra Manisa da sallanacak, Manisa’da da çok büyük bir deprem olacak” dedi.

Buket Uşaklı – Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer, CHP Şehzadeler İlçe Teşkilatı’nın Şehzadeler İlçesinde görev yapan muhtarlar için ‘Muhtarlar Günü’ nedeniyle düzenlediği kahvaltı programı sonrasında Ak Parti içerisinde yaşanan istifa olaylarını değerlendirdi.

Son bir aydır yaşananların çok büyük bir çalkantıyı, çok büyük bir çatlağı gösterdiğini savunan Biçer, “Bu, çürümenin geldiği son nokta aslında. Biz bunu sürekli söylüyoruz ama artık bunu gözümüzle görüp elimizle tutuyoruz” dedi.

“ELİMİZDE BELGELER VAR”

Biçer, Manisa’da da Ak Parti’li belediye başkanlarının geceleri uykularının kaçtığını belirterek, “Ortalık bu kadar çalkalanırken elbette Manisa’nın bu son bir ayda gündemde olan 6 belediye ve son birkaç gündür istifaya zorlanan 3 belediyenin dışında kalması zaten mümkün değil. Biz hep FETÖ’nün siyasi ayağını arıyorduk. Herkes önce kendi yakınına bir bakacaktı bu ayağı ararken. Biz de Manisa’ya baktık. Manisa’da çok şey gördük ama tabi bunları kanıtlamamız, teyit edilmiş bilgilerle sizlere ulaştırmamız gerekirdi. Bu konuda bir çalışmamız var şimdilik bunu söyleyeceğim. Elimizde belgeler var, bir kısmı teyit edilmiş, bir kısmı teyide muhtaç bilgiler. Bütün belgeler teyit edildikten sonra Manisa’da bu konuda ecel terleri döken, gece uyuyamayan AKP’li belediye başkanları olduğunu, yerel yöneticiler olduğunu söyleyerek sözlerimi tamamlıyorum. Bu kesin bilgidir. Manisa da sallanacak, Manisa’da da çok büyük bir deprem olacak. Şu an için net bir sayı vermeyeyim ama AKP’li belediyelerden birden fazlası diyebiliriz. Bunların içinde büyük belediyeler de var, küçük belediyeler de var. Belediye başkanlarıyla ilgili çok ciddi bir sıkıntı var. Belediye Kanunu’nun 47’inci Maddesiyle de bağlantılı yolsuzluk, hukuksuzluk dosyaları var. Tabii ki işin altına baktığınızda tam olarak değerlendirebildiğinizde işin ucu nereye varacak, ucu açık bir şey. Bununla ilgili daha ayrıntılı, teyitli bilgilere ihtiyacımız var. Şimdilik bu kadarını paylaşmak istiyorum” şeklinde konuştu.

Share
416 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ