logo

reklam
16 Mayıs 2018

MABEM’lerde 7 bin 666 öğrenci geleceğe hazırlanıyor

Büyükşehir Belediyesi ve İzmir Ekonomi Üniversitesi işbirliğiyle, üniversite adaylarına yönelik olarak hazırlanan ‘Üniversite Tercih Günleri’ etkinliklerinin tanıtım toplantısında konuşma yapan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Genç, Büyükşehir Belediyesi’nin eğitim kurumu olan MABEM’lerde il genelinde 7 bin 666 öğrencinin geleceğe hazırlandığını belirterek, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’ün eğitime verdiği büyük önem ve katkı sayesinde, bugün gençlerimiz; modern binalarda ve çağdaş öğretmenlerin elinden geleceğe hazırlanmaktadır” dedi.

Büyükşehir Belediyesi MABEM Eğitim Kurumları ve İzmir Ekonomi Üniversitesi’nin koordinasyonu ile hazırlanan ‘Üniversite Tercih Günleri’ etkinlikleri start aldı. Kültür Merkezi Lale Salonu’ndaki tanıtım toplantısı ile başlayan etkinliklere Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Genç, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Ergün Aksoy, MABEM yetkilileri, şube müdürleri, üniversiteye hazırlanan öğrenciler ve velileri de katıldı.

Açılış programı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Genç bir konuşma yaptı. Üniversite Tercih Günleri etkinliği dolayısıyla verilecek olan seminerler ve Kültür Merkezi içerisinde açık olan stantlarda öğrencilerin üniversiteleri daha yakından tanımalarına imkan sağlandığını belirten Genç, “Bugün öğrencilerimizin üniversitelerimizi yakından tanımaları adına düzenlediğimiz etkinlikler için burada bulunmaktayız. Umarım öğrencilerimiz bu etkinliklerden en iyi şekilde istifade ederek üniversite kapısını aralarlar. Şunu bilmenizi isterim ki üniversite okumak demek kendinize ve çevrenize dahası dünyaya ve insanlığa katkıda bulunmak için yola çıkmak demektir. Çıkacağınız bu güzel yolda, kalbi temiz, zihni hakikat arayışında olan üniversiteli bireyler olarak adım atmanızı temenni ederim” diye konuştu.

“GENÇLERİMİZ MODERN BİNALARDA GELECEĞE HAZIRLANIYORLAR”

Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün eğitime verdiği önem dolayısıyla ilçelerde de hayata geçirdikleri MABEM eğitim kurumlarının gurur vesilesi olduğunu dile getiren Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Genç, “Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’ün eğitime verdiği büyük önem ve katkı sayesinde, bugün gençlerimiz; modern binalarda ve çağdaş öğretmenlerin elinden geleceğe hazırlanmaktadır. Bugün bu eğitim kurumlarında her yıl başarı oranlarında rekor üstüne rekor kırıyorsak, bunun açık nedeni Sayın Başkanımız Cengiz Ergün’ün Türk gençliğine verdiği önem ve desteğin eseridir” dedi.

Sosyal belediyecilik anlayışını kendisine temel ilke edinen Büyükşehir Belediyesi hizmetlerini 2015-2016 eğitim öğretim yılında 17 ilçede öğrencilere eğitim vermeye başladığını belirten Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Genç, “MABEM, klimalı modern sınıfları, seminer salonları ve görüntülü ders izleme sınıfları, kütüphane, idari ve öğretmen odaları ile modern eğitim kurumları arasında mümtaz bir yer edinmiştir. 17 ilçemizde, 153 derslikte, toplamda 345 personelimiz ile 7 bin 666 öğrenciye eğitim vermekteyiz” diye konuştu.

“GELECEĞE YÖNELİK HAYALİ OLMAYAN BAŞARILI OLAMAZ”

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Genç, MABEM eğitim kurumlarında yapılan faaliyetler hakkında da bilgiler verdi. Genç, “Yapılan eğitim öğretim faaliyetleri dâhilinde; zengin içerikli doküman ve yayınların temini, öğrenci başarı takip analizleri, veli bilgilendirme programları, aylık seviye tespit denemeleri, öğrenci seviye gruplarına göre eğitimin düzenlenmesi, soru çözüm saatleri ve Etütlerin planlanmasının yanında; yıl içerisinde tüm ilçe ve çeşitli milli eğitim okullarında, LGS ve TYT-AYT tanıtım seminerleri, sınav kaygısı ve motivasyon seminerleri, mesleki tanıtım konferansları, veli bilgilendirme toplantıları, üniversite ve lise tercihlerinde rehberlik hizmetleri yapılmış, çeşitli testler – anketler uygulanmış, öğrenci sorunlarının çözümüne yönelik psikolojik danışmanlık yapılmıştır” dedi ve bu faaliyetler için yoğun mesai harcayan MABEM öğretmenlerine teşekkür etti.

Eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması amacıyla il genelinde hayata geçirilen MABEM’lerden desteğini esirgemeyen Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkür eden Genç, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün eğitimle ilgili şu sözlerini hatırlattı: “Gerçek kurtuluş ancak cehaletin ortadan kaldırılmasıyla olur. Cehalet kaldırılmadıkça toplum yerinde kalıyor demektir, yerinde duran bir şey ise geriye gidiyor demektir.” Genç, “Hayaliniz büyük olsun, geleceğe yönelik hayali olmayan başarılı olamaz. Yüce Türk milletine hizmet etmek en büyük hedefiniz olsun, müreffeh medeniyet seviyesine sizlerle ulaşacağız” diyerek konuşmasını tamamladı.

Konuşmaların ardından Kültür Merkezi içerisinde üniversiteler tarafından açılan standları ziyaret eden Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Genç ile Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Ergün Aksoy, üniversitelerin temsilcilerinden bilgiler aldı. Büyükşehir Belediyesi

Share
223 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ