logo

reklam
13 Şubat 2018

Lösemiyle savaşta Elif’e destek olun!

Manisa’da yaşayan Meltem ve Tanju Gökçen çiftinin 8 yaşındaki kızları Elif’e 3 ay önce lösemi teşhisi koyuldu. Okuluna ara veren Elif’in babası da kızının tedavisi içinden işinden ayrılmak zorunda kaldı. Aylık 159 lira maaşla geçinmek zorunda kalan aile, her gün iğne vurulmak zorunda olan kızlarını hastaneye götürmekte bile zorluk çekerken, baba Tanju Gökçen, Cumhurbaşkanı ve Başbakan’dan destek istedi.

Saruhanlı İlçesi kırsal Dilek Mahallesi’nde yaşayan Meltem ve Tanju Gökçen çiftinin 2 çocuğundan biri olan küçük Elif, 3 ay önce lösemi hastalığıyla tanıştı. Ailenin hayatı da bu hastalıkla birlikte alt üst oldu. 3 ay öncesine kadar fabrikada çalışan baba Tanju Gökçen, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Hafsa Sultan Hastanesi’nde her hafta kemoterapi alan ve her gün iğne vurulmak zorunda olan kızını hastaneye götürürken bile maddi imkansızlıklardan dolayı sıkıntı çektiklerini söyledi. Anne Meltem Gökçen de, kendisinin Manisa OSB’de bir fabrikada çalışırken 2012 yılında iş kazası geçirdiğini ve bu yüzden elinden engelli kaldığını ifade etti. İş kazasından dolayı emekli olduğunu dile getiren anne Meltem Gökçen, aylık 159 lira maaş alabildiğini ve sadece bu parayla geçinmeye çalıştıklarını anlattı.

Kızının hastalığının sürekli halsizlik ve eklem ağrısıyla ortaya çıktığını dile getiren anne Meltem Gökçen, “Sürekli uyuyordu. Hastaneye götürdük. Orada lösemi olduğu ortaya çıktı. Köyde oturduğumuz için her gün iğnesini vurdurmak sıkıntı oluyor. Haftada bir kemoterapi alıyor. Okula da ara vermek zorunda kaldı. Dışarıya çıkıp arkadaşlarıyla oynayamıyor. Şu anda çocuklarla iletişim kuramıyor. Buna da çok üzülüyor. Maskesi olduğu için utanıyor” dedi.

BABA GÖZYAŞLARINA BOĞULDU

Baba Tanju Gökçen de, hastalığın tamamen düzenlerini bozduğunu belirterek, çocuğuyla ilgilenebilmek için işi bırakmak zorunda kaldığını söyledi. Tanju Gökçen, “Her gün iğnesi için götürüyoruz. Araç için çağırıyoruz, gelmeyenler oluyor. Hastalıktan sonra işimi bırakmak zorunda kaldım. Bu hastalık olmadan önce çok iyiydi herkes. Ama hastalık etrafımızda insan bırakmadı. Bizim her gün araba tutmamız zor oluyor. Hiç paramız olmadığı zamanlar oluyor. Ailemizin düzeni tamamen bozuldu. Eşim hastanede odadayken ben dışarda bekliyorum. Bekleme odalarında çok yattım. Bize hayırsever insanlar el uzatsınlar istiyoruz. Elif hasta olduğundan beri işsizim. Hastalığından dolayı işe de giremiyorum. Cumhurbaşkanımızın, Başbakanımızın bize yardım eli uzatmasını istiyorum” diye konuştu.

İlik nakli için İzmir Ege Üniversitesi Hastanesi’ne yönlendirildiklerini kaydeden baba Tanju Gökçen, kızının ilaçlara yanıt vermemesi halinde ilik naklinin gündeme geleceğini belirterek, kendisinden, eşinden ve oğlundan ilik örneği alındığını söyledi.

“DOKTOR OLMAK İSTİYORUM”

İlkokul öğrencisi Elif’in hastalığından dolayı hijyenik bir ortamda yaşaması gerektiğini dile getiren baba Tanju Gökçen, hayırseverlerin desteği ile kızına özel oda yapıldığını ifade etti. Dışarıya çıkamayan kızına moral olduğunu anlatan baba Gökçen, kızının da diğer çocuklar gibi dışarıya çıkıp oynayabilmek istediğini dile getirdi. Küçük Elif ise, kitaplarıyla vaktini geçirirken, büyüyünce doktor olmak istediğini söyledi. Nermin Uçtu

 

 

Share
442 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ