logo

reklam
08 Ekim 2018

KİTAP FUARI’NDA ONBİNLER BULUŞTU 

Manisa’nın en büyük kültür şöleni olarak kabul edilen Manisa 2.Kitap Fuarı Manisalılar’dan büyük ilgi gördü. 104 yayınevi ve 100’den fazla yazarın katıldığı fuara Manisalılar akın etti. En saygın yayınevlerince getirilen onbinlerce kitap, en tanınmış yazarların imza günleri, söyleşiler ve şiir dinletileriyle Manisalılar 10 gün boyunca edebiyata doydu.

Manisa 2.Kitap Fuarı, 28 Eylül’den fuarın son günü olan 7 Ekim Pazar gününe kadar kitapseverlerin akınına uğradı. Fuar süresince 104 yayınevi ve 100’den fazla yazar Manisalı kitapseverlerle buluştu.

Manisa Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilen bu kültür şölenini Manisa Büyükşehir Belediyesi, Şehzadeler Belediyesi, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası, Manisa Celal Bayar Üniversitesi destekledi.

ÖĞRENCİLER DE GELDİ VELİLER DE

Manisa Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Kitap Fuarı’nın açılışına 2 gün kala, daha önce vermiş olduğu desteği çekmesi, fuara ilgiyi azaltmadı. Birçok okul ve eğitim kurumu kendi imkanlarıyla fuara öğrenci taşıdı. Manisa Büyükşehir Belediyesi ücretsiz servislerle vatandaşların fuara ulaşımını kolaylaştırdı. Vatandaşların yoğun ilgisi fuarın son gününde kadar devam etti.

YEREL YAZARLAR İÇİN BULUNMAZ FIRSAT

Kendilerini ifade etme platformları sınırlı olan Manisalı yazarlar da Manisa Kitap Fuarı’nda okuyucularıyla buluşma imkanına ulaştı. Yazarlar, bir yandan okuyucularıyla kucaklaşırken, bir yandan da eserlerini tanıtma ve büyük yayınevleriyle bağlantı kurma fırsatını yakaladılar.

STK’LARDAN TAM DESTEK

Çeşitli sivil toplum kuruluşlarının, oda ve birliklerin, meslek örgütlerinin, kadın dernekleri ve kadın kooperatiflerinin de yoğun ilgi gösterdiği fuar, bir kültür şölenine dönüştü.

Fuar, her yaştan ve her kesimden kültür sanat dostları, kitapseverler ve edebiyat hayranları için, tam bir buluşma noktası oldu. Pelin Uğurlu

Share
187 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ