logo

reklam
01 Nisan 2018

“Kişisel hesapları, egoları bir kenara bırakın”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Şehzadeler İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen dayanışma yemeğinde konuşma yapan CHP İl Başkanı Semih Balaban, parti içerisindeki kişisel hesapları bırakarak, birlik ve beraberlik içerisinde 2019 seçimlerine çalışılması gerektiğini vurgulayarak, “2019 yerel ve genel seçimlerinde bütün kişisel hesapların, egolarımızı ve kaprisleri bir kenara bırakarak partimizin her yerde gösterdiği adayların arkasında kenetlenmemiz lazım” dedi.

CHP Şehzadeler İlçe Başkanlığı, dayanışma yemeği düzenledi. Yemeğe CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, CHP Manisa Milletvekilleri Tur Yıldız Biçer, Mazlum Nurlu, CHP İl Başkanı Semih Balaban, CHP Şehzadeler İlçe Başkanı Zerrin İşnel, çeşitli sendikaların, sivil toplum örgütlerinin üyeleri ile partililer katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan CHP Şehzadeler İlçe Başkanı Zerrin İşnel, ilçe teşkilatı olarak gece-gündüz demeden yerel ve genel seçimler için çalışacaklarını belirterek, “Kim ne derse desin hem yerelde hem de genel iktidar yolunda emin adımlarla yürüyeceğiz” dedi.

CHP İl Başkanı Semih Balaban, konuşmasında partililere farklı bir çağrıda bulunarak, parti içerisinde kişisel hesaplar yapanların artık kişisel hesapları bırakarak, birlik ve beraberlik içerisinde 2019 seçimlerine çalışması gerektiğini vurgulayarak, “CHP olarak bizim tek şeye ihtiyacımız var. Birliğimiz ve omuz omuza dayanışmaya ihtiyacımız var. Ak Parti’nin gericiliğine, ırkçılığına, ülkeyi orta çağ karanlığına karşı omuz omuz dayanışmaya ihtiyaç var. Biz birliğimiz için yeri geldiğimizde canımızı veririz. Ancak öncelikle biz birliğimiz için dayanışma, saygı ve sevgi göstermek zorundayız. 2019 dönüm noktasıdır. Kimse egolarıyla siyaset yapmasın. Bütün egolarımızı bir tarafa bırakalım. Kimse üyesinden il başkanına yöneticisinden milletvekiline herkes kimse artık kişisel hesaplaşmayla siyaset yapmasın. Tek bir hesabı olsun. Ak Parti’yi nasıl yıkarız hesabı olsun. Başka hesap tanımayacağız. Bizim yolumuz Atatürk’ün çizdiği çağdaş uygarlık yoludur. 2019 yerel ve genel seçimlerinde bütün kişisel hesapların, egolarımızı ve kaprisleri bir kenara bırakarak partimizin her yerde gösterdiği adayların arkasında kenetlenmemiz lazım” ifadelerini kullandı.

“HEM TÜRKİYE’DE HEM DE TBMM’DE KADIN SİYASETÇİ OLMAK ZOR”

CHP Manisa Milletvekili Biçer ise yaptığı konuşmada hem Türkiye’de hem de TBMM’de kadın siyasetçi olmanın zor olduğuna dikkat çekerek, “Türkiye’de kadın olmak zor. Siyasette ise kadın olmak daha da zor. 2 gün içinde TBMM’de kadın tiyatroculara bile tahammül edemeyen, ‘Siz biraz kenarda durun bakalım. Öyle sahnenin ortasında olunmaz’ diyen Meclis Başkanının olduğu bir Türkiye’de siyasette kadın olmak çok zor. Bu İsmail Kahraman’ın ilk vukuatı değil. Kahraman’ın geçmişini herkes çok iyi biliyor. Geçmişte de meclisteki kadın milletvekillerini susturan bir meclis başkanını olduğu bir yerde kadın milletvekili olarak büyük mücadele veriyoruz. Bu mücadelemizde tüm kadın milletvekillerimiz ve kadın sivil toplum örgütlerimizle birlikteyiz. Siyasetteki kadınlarımızda arkamızda” şeklinde konuştu.

“YAPILACAK İLK SEÇİMDE BUNLARIN SALTANATINA SON VERECEĞİZ”

Parti içerisindeki birlik ve beraberlik duygusu içerisinde CHP’nin hem yerelde hem de genelde iktidar olacağını belirten CHP Manisa Milletvekili Nurlu ise, “Ülkemiz son yaşadığı referandum sonucunda toplumda umutları artıran Türkiye’mizi rahatlatan bir sonuç vermedi. 15 yıldır baskıcı yandaşcı, Cumhuriyetin temel değerleriyle sorunu olan bir Ak Parti iktidarı ile karşı karşıyayız. Sanki ileri demokrasi maskesi adı altında sincice adım adım Cumhuriyet değerlerimizi ve yargı bağımsızlığımızı yok etmeye çalışan bir iktidar ile karşı karşıyayız. Son günlerde FETÖ ve terörle bizi ilişkilendirmeye çalışan bir yönetim anlayışı ile karşı karşıyayız. Sanki Habur’da teröristleri davul zurnayla karşılanan sanki onlar değil. Terör örgütüyle anlaşmalar yapan sanki bunlar değilmiş gibi bizim partimizi terörle ilişkilendirmeye çalışıyorlar. Böyle bir yönetim anlayışı ile karşı karşıyayız. Yapılacak ilk seçimde bunların saltanatına son vereceğiz. Bunun içinde gece-gündüz demeden çalışacağız. Azimle gece-gündüz demeden birlik beraberlik içinde yapacağız çalışmayla hem yerelde hem de genelde iktidar olacağız’’ dedi. Buket Uşaklı

Share
384 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ