logo

reklam
12 Nisan 2018

Huzurevindeki atölye yaşlıların umudu oldu

Manisa Özel Huzurevi Vakfı  ile Yunusemre Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile Huzurevi Vakfında açılan El Sanatları Atölyesi yaşlılara umut oldu.

Manisa Özel Huzurevi Vakfı  ile Yunusemre Halk Eğitim Merkezi işbirliği ile hayata geçirilen El Sanatları Atölyesi vakıfta kalan yaşlılar için umut oldu. El Sanatları Atölyesi hakkında açıklama yapan Vakıf Müdürü Ayşe Çoban, atölyede, ahşap boyamadan, ebru sanatına çömlek dokumadan süs eşyalarını yenilemeye kadar birçok farklı alanda çalışmalar yaptıklarını söyledi.

“YİNE GÜZEL ÜRÜNLER ORTAYA ÇIKARTACAĞIZ”

Atölye öğretmenlerinin çok yetenekli olduğunu ifade eden Çoban, “Öğretmenlerimiz, birçok faaliyeti burada onların el becerilerine göre hepimize öğretiyorlar.  Ahşap boyama gününde yaptığımız çalışmalarımızı sevdiklerimize armağan ediyoruz.   Burada haftanın her günü 08.00’den 17.00’ye kadar süren bir atölye çalışmamız var. Şu an 2 tane sergi açtık.  Çok reabet gördük.  Birkaç ay sonra tekrar sergi açma hazırlığı içerisindeyiz.  Yine güzel ürünler ortaya çıkartacağız” dedi.

“GÜZEL SONUÇ ALIYORUZ”

2 yıldır atölyede görev aldığını belirten El Sanatları Öğretmeni Ebru Yiğit ise, “Daha çok buradaki yaşlılarımızın aktivite kazanmalarını, ruhsal anlamda kendilerini iyi hissetmeleri için burada çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Burada yapmış olduğumuz çalışmalar, onların başparmaklarının beyne giden kaslarının açılmasına sebep oluyor. Bu bizler için de böyle sadece yaşlılar için değil.   Sanat vazgeçilmez bir alan ve onlar içinde çok güzel bir faaliyet oldu.  Onlarla güzel sohbetler yapıyoruz yeri geliyor sanat işlerimizle uğraşıyoruz.  Gayette memnunuz, güzel sonuç alıyoruz” ifadelerini kullandı. Buket Uşaklı

 

Share
382 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ