logo

reklam
12 Ekim 2017

Halil Yurtseven’e son veda

16. Dönem Manisa Milletvekili, hayırsever iş adamı Halil Yurtseven’in cenazesi, Hatuniye Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi. Yurtseven’in cenaze törenine eski Başbakan  Yardımcısı Bülent Arınç da katıldı.

Buket Uşaklı – Adalet Partisinden 16. Dönem Manisa Milletvekili seçilen ve sağlık problemleri nedeniyle tedavi gören hayırsever iş adamı Halil Yurtseven (90) hayatını kaybetti. Yurtseven için Hatuniye Camii’nde öğle namazını müteakip cenaze töreni düzenlendi. Cenazede Yurtseven ailesi camii bahçesinde taziyeleri kabul etti.

Törene TBMM eski Başkanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Ak Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, Vali Vekili Volkan Köksal, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mümtaz Kahya, Çevre eski Bakanı Rıza Akçalı, Şehzadeler Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Ak Parti İl Başkanı Berk Mersinli, eski belediye başkanları Zafer Ünal, Bülent Kar, MOSB Yönetim Kurulu Başkanı Sait Türek, MTSO Başkanı Adnan Erbil, Ticaret Borsası Başkanı Sadık Özkasap, Şehzadeler Ziraat Odası Başkanı Mustafa Kaçire, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve Yurtseven ailesinin yakınları katıldı.

“ÇOK DEĞERLİ BİR İNSANDI”

Halil Yurtseven ile yıllarca birlikte siyaset yaptıklarını belirten TBMM eski Başkanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Manisa’nın Halil Yurtseven gibi önemli bir insanı kaybettiğini söyledi.

“Duyunca hemen koştum geldim” diyen Arınç, “Vazifemizi yapmak istedim. Halil ağabeyle ben 1975’ten beri çok iyi tanışan dostluğu, arkadaşlığı olan bir insanım. Ben 1975-80 arası Milli Selamet Partisi Manisa İl Başkanıydım. Kendisi de önceleri il başkanı sonra da 1977-1980 arası milletvekilimiz oldu. 12 Eylül’den sonra ikimiz de siyasi yasaklıydık. Halil Yurtseven ağabeyimizi hep yanımda hissettim. Onun duasını sevgisini samimiyetini beraberce hissettim. Allah rahmet eylesin. Belki arkadaşlar bilmeyecektir ama o Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin üstün hizmet ödülüne de sahip bir milletvekilimizdir. Çok iyi bir insandı. Hem siyaseti çok iyi yaptı hem de hemşehrileriyle, meslektaşlarıyla Manisa’nın menfaatlerini götürürken Ankara’da yaptığı hizmetlerle çok değerli bir insandı” şeklinde konuştu.

Halil Yurtseven’in cenazesi, Hatuniye Camii İmam Hatibi Hayrettin Çoban’ın kıldırdığı cenaze namazından sonra Kırtık Mezarlığı’na defnedildi.

Adalet Partisi’nden 16’ıncı Dönem Manisa Milletvekili seçilen ve bir süredir sağlık problemleri nedeniyle tedavi gören 90 yaşındaki Halil Yurtseven 3 çocuk babasıydı.

Share
371 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ