34 yıllık rüya gerçek oldu
Manisa Lisesi Mezunları Derneği çocukları kitapla donatacak
BBSK Altyapı antrenörleri ve oyuncuları Büyük bir alkışı hak ettiler
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Halk Eğitim’den, ‘Hasta ve Yaşlı Bakım Kursu’

Halk Eğitim’den, ‘Hasta ve Yaşlı Bakım Kursu’
Birçok farklı alanda açtığı kurslar ile binlerce insan yetiştiren Halk Eğitim Merkezi, Manisa’da ilk defa “Hasta ve Yaşlı Bakım Kursu” açıyor. Halk Eğitim Merkezi Müdürü Nihat Kaya, kursla hem istihdama katkı yapılacağı, hem de hasta ve yaşlı vatandaşların daha iyi hizmet alacağını söyledi.
08.01.2014 / 13:27


Manisa’daki kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan personele farklı konularda verdiği eğitimlerle, daha iyi hizmet verilmesini sağlayan, açtığı kurslarla istihdama katkı yapıp, vatandaşlara istedikleri konularda eğitim veren Halk Eğitim Merkezi, kurs çeşitliliğini artırmaya devam ediyor. Belediye Muammer Cider Huzurevi ile protokol yapan, İl Halk Eğitim Merkezi, Manisa’da ilk defa “Hasta ve Yaşlı Bakım Kursu” açıyor. Önceliği huzurevinde çalışan personele verilecek kurstan, talep ederlerse Manisalı vatandaşlar da yararlanabilecek. Önümüzdeki hafta başlayacak olan kurs, 2 buçuk ay sürecek ve 25 çalışan kurstan faydalanıp, hasta ve yaşlılara bilinçli ve daha iyi hizmet verecek. Sertifikalı olacak personeller sayesinde huzurevindeki bakıma muhtaç yaşlılar, emin ellerde olacak.

KURS İŞ BULMAYI KOLAYLAŞTIRIR

Konuyla ilgili bilgi veren İl Halk Eğitim Merkezi Müdürü Nihat Kaya, Huzurevi’nden gelen talep üzerine eğitimi vereceklerini söyledi. İlk etapta Huzurevi personelinin eğitime katılacağını belirten Nihat Kaya, vatandaşların da talep etmesi halinde kursun devamının açılacağını bildirdi.  Hasta ve Yaşlı Bakım kursunun vatandaşların istihdam edilmesini sağlayan bir kurs olduğnu vurgulayan Kaya; “Son dönemde, yaşlı bakımı konusunda devlet destekli imkanlar getirildi. Bu kapsamda bir çok bakım merkezi açıldı. Ancak bu merkezlerde zaman zaman işin ehli olmayan kişiler veya bakıcılar çalıştırılıyor. Bu durum çok kötü sonuçlar da doğurabilmektedir. Hastanın özelliklerini tanıyabilen, günlük bakımını yapabilen, hasta odasını düzenleyebilen, hastanın yatak iç ve dışı hareketini yaptırabilen, hastayı kaldırabilen, hastayı rahatlatabilen, özel hastalıklarda hastaya bakım verebilen, hastaya ilaç ve ilk yardım yardım uygulayabilen, pansuman yapabilen, engelli ve yaşlı hastalara bakım yapabilen kursiyer yetiştirmek toplumsal bir sorumluluğun gerekliliği olmuştur. Bu nedenle kursa gelen vatandaşlar, kurs sonunda alacakları sertifikayla, bakım merkezlerinde iş bulabilir” dedi.


Etiketler:
Bu haber toplam 968 defa okundu
Güneşi Beklerken 'in Manisalı yıldızı İSMAİL EGE ŞAŞMAZ
İsmail Ege Şaşmaz. O, yüreğinin sesini dinleyen, küçük yaşlardan kurduğu oyunculuk hayaliyle İstanbul’a giden ve şansının da yardımıyla, bugünlerde gençlerin ilgiyle takip ettiği Güneşi Beklerken dizisinin Barış’ı. Manisalı olan İsmail Ege Şaşmaz, dizide gösterdiği başarılı performansla, oyuncu olma hayalini gerçekleştirecek ve şöhret basamaklarını hızla tırmanacakmış gibi görünüyor.
YAZARLAR
Manisa İl Jandarma Komutanı Albay Vural Erol, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bülent Koşmaz'ı ziyaret etti. Gerçekleştirilen ziyarette konuşan Manisa İl Jandarma Komutan Albay Vural Erol, "Vatandaşlarımız 156 Jandarma hattını sürekli kullanırlarsa bizlerin de görevleri o derece kolaylaşır" dedi.