34 yıllık rüya gerçek oldu
Manisa Lisesi Mezunları Derneği çocukları kitapla donatacak
BBSK Altyapı antrenörleri ve oyuncuları Büyük bir alkışı hak ettiler
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

Badmintonda Özmekik bereketi

Badmintonda Özmekik bereketi
Manisa Badminton’da 19 Yaş Altı Balkan Şampiyonası’na ev sahipliği yapacak. 70 sporcu farklı kategorilerde mücadele edip, madalya kovalayacak. Türkiye Badminton Federasyonu ve Manisa Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü işbirliğiyle yapılacak olan şampiyona 14-17 Kasım tarihleri arasında Çok Amaçlı Spor Salonu’nda düzenlenecek. Manisa Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Murat Özmekik ilerleyen günlerde daha önemli şampiyonaları Manisa’ya kazandıracaklarının da müjdesini verdi
07.11.2013 / 23:42


Sahip olduğu spor tesisleriyle Türkiye’nin birçok iline örnek olan Manisa, 19 Yaş Altı Badminton Balkan Şampiyonası’na ev sahipliği yapacak. 14-17 Kasım tarihler arasında yapılacak şampiyona Manisa’nın tanıtılmasında büyük rol oynayacak.Geçtiğimiz günlerde Türkiye Badminton Şampiyonası’na ev sahipliği yapan Manisa şimdi de 19 Yaş Altı Badminton Balkan Şampiyonası’na ev sahipliği yapacak. Türkiye Badminton Federasyonu ve Manisa Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü işbirliğiyle yapılacak olan şampiyona 14-17 Kasım tarihleri arasında Çok Amaçlı Spor Salonu’nda düzenlenecek. Balkan ülkelerinin katılacağı turnuvada toplam 70 sporcu farklı kategorilerde mücadele edip, madalya kovalayacak. Manisa, badminton branşında ilk kez böylesine önemli bir turnuvaya ev sahipliği yapacak.

Geçtiğimiz ay düzenlenen Türkiye Badminton Şampiyonası’na ev sahipliği yaparak böylesine önemli bir turnuva öncesi sınavı geçen Manisa, federasyon yetkililerinden tam puan almıştı. Şampiyona için Manisa'ya  gelecek olan sporcular Manisa’da konaklayacak ve Manisa’yı tanıma fırsatı bulacak.

Turnuva hakkında bilgi veren Türkiye Badminton Federasyonu Başkanı ve Manisa Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Murat Özmekik, Manisa’nın sahip olduğu tesislerin önemine dikkat çekti. Özmekik ilerleyen günlerde daha önemli şampiyonaların Manisa’ya kazandıracaklarının da müjdesini verdi.

Geçtiğimiz yıl Romanya’nın Unesti şehrinde yapılan 19 Yaş altı Balkan Badminton Şampiyonasında Türkiye Badminton Milli Takımı turnuvayı ikinci olarak tamamlamıştı. Milli takımımız, 2 şampiyonluk, 4 ikincilik ve 2 üçüncülük ve toplamda 8 madalya alarak büyük bir başarıya daha imza atmıştı. Millilerimizin şimdiki hedefi ise bu başarıyı daha üst noktalara taşımak ve Manisa’da şampiyonluğa ulaşmak. Öte yandan 19 Yaş Altı Badminton Balkan Şampiyonası’nda okullara badminton malzemesi desteği sağlanacak. Federasyon Başkanı ve İl Müdürü Özmekik, şampiyonanın açılış ve kapanış seremonisine katılacak olan okullara badminton raketi, topu ve file hediye edileceğini böylelikle okullarda badminton sporunun yaygınlaşmasını hedeflediklerini söyledi.

ÖZMEKİK BODRUM’DA TER DÖKECEK

Öte yandan aynı zamanda Türkiye Badminton Şampiyonu olan Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Özmekik, Bodrum’da yapılacak olan Veteranlar Balkan Badminton Şampiyonası’nda mücadele edecek.

Manisa Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü ve Türkiye Badminton Federasyonu başkanlığı görevini sürdüren Murat Özmekik, Bodrum’da yapılacak olan Veteranlar Balkan Badminton Şampiyonası’nda madalya mücadelesi verecek. Özmekik, dün başlayan ve 10 Kasım’a kadar sürecek olan şampiyonada Tek Erkekler 45+ yaş kategorisinde yarışacak.

Kariyerinde Türkiye ve Balkan şampiyonlarında dereceleri bulunan Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Özmekik, yönetici kişiliğinin yanı sıra sporcu kimliğiyle de dikkat çekiyor. Badminton sporunu aktif olarak yapan İl Müdürü Özmekik, son olarak Ankara’da yapılan Veteranlar Dünya Badminton Şampiyonası’nda mücadele etmişti.   


Etiketler:
Bu haber toplam 286 defa okundu
Güneşi Beklerken 'in Manisalı yıldızı İSMAİL EGE ŞAŞMAZ
İsmail Ege Şaşmaz. O, yüreğinin sesini dinleyen, küçük yaşlardan kurduğu oyunculuk hayaliyle İstanbul’a giden ve şansının da yardımıyla, bugünlerde gençlerin ilgiyle takip ettiği Güneşi Beklerken dizisinin Barış’ı. Manisalı olan İsmail Ege Şaşmaz, dizide gösterdiği başarılı performansla, oyuncu olma hayalini gerçekleştirecek ve şöhret basamaklarını hızla tırmanacakmış gibi görünüyor.
YAZARLAR
Manisa İl Jandarma Komutanı Albay Vural Erol, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bülent Koşmaz'ı ziyaret etti. Gerçekleştirilen ziyarette konuşan Manisa İl Jandarma Komutan Albay Vural Erol, "Vatandaşlarımız 156 Jandarma hattını sürekli kullanırlarsa bizlerin de görevleri o derece kolaylaşır" dedi.