34 yıllık rüya gerçek oldu
Manisa Lisesi Mezunları Derneği çocukları kitapla donatacak
BBSK Altyapı antrenörleri ve oyuncuları Büyük bir alkışı hak ettiler
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

MANİSA’DA BADMİNTON RÜZGARI

MANİSA’DA BADMİNTON RÜZGARI
Çok Amaçlı Spor Salonu’nda düzenlenen Kulüplerarası Minikler Türkiye Badminton Şampiyonası dün sona erdi. Müsabakalara 20 ilden katılan 36 kulüp, başarılı olabilmek için ter döktü. Üç gün boyunca büyük bir heyecanla devam eden şampiyonada Ankara Ego Spor Kulübü birinci olurken, Çorum İBD Spor Kulübü ikinci, Ankara Akyurt Belediyespor Kulübü üçüncü ve Erzincan Türk Telekomspor Kulübü ise dördüncü oldu.
07.10.2013 / 20:19


Türkiye Badminton Federasyonu tarafından Manisa’da düzenlenen Kulüplerarası Minikler Türkiye Badminton Şampiyonası dün yapılan final müsabakalarının ardından sona erdi. Çok Amaçlı Spor Salonu’nda yapılan müsabakalara 20 ilden 36 kulüp katıldı. Türkiye Şampiyonu olmak için büyük uğraş veren miniklerin mücadeleleri ise büyük alkış topladı. 3 gün süren müsabakalar sonucunda mutlu sona Ankara Ego Spor Kulübü ulaştı. Ankara temsilcisini ardından Çorum İBD Spor Kulübü 2. olurken, Ankara Akyurt Belediye Spor Kulübü 3. olmayı başardı. Erzincan Türk Telekomspor ise şampiyonayı 4. olarak tamamladı. Şampiyonada derece elde sporculara ve kulüplere madalya ve kupalarını Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, Türkiye Badminton Federasyonu Başkanı ve Manisa Gençlik Spor İl Müdürü Murat Özmekik, Yunus Emre AK Parti İlçe Başkanı Engin Yüksel ve Şehzade AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Tonguç verdi.

"GENÇLERİ VE ÇOCUKLARI SPORLA BULUŞTURACAĞIZ"

Böylesine önemli bir turnuvanın Manisa’da düzenlenmesinde emeği geçen Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Özmekik’e teşekkür eden AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, hükümet olarak spora her zaman destek verdiklerinin altını çizdi. Manisa hakkında genel bilgiler veren Selçuk Özdağ, şehzadeler kentinde sporcuları ağırladıkları için çok memnun olduklarını söyledi. Gençleri ve çocukları sporla buluşturacaklarını kaydeden Özdağ, “Kapalı spor salonları, kortlar, futbol sahaları, sporcu kamp merkezleri yapıyoruz. Sporcu sayımız gün geçtikçe çığ gibi büyüyor. Tabi bunları yaparken sporcularımıza en büyük desteği veren ailelerine ve antrenörlerine teşekkür ediyorum” dedi.

SPORCULARA MALZEME DAĞITILDI

Sporculara madalya ve kupalarının verilmesinin ardından 45 okula Badminton Federasyonu tarafından raket, file, badminton topu, eğitim kitapçığı ve eğitim cdsinin içinde yer aldığı malzeme seti verildi. Manisa’da badminton sporunun tabana yayılması için çabaladıklarını belirten Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Özmekik, Manisa badminton dalında pilot il haline geleceğini söyledi. Çocuklara ulaşmak için okullara federasyon tarafından malzeme yardımı yapılacağını kaydeden Özmekik, beden eğitimi öğretmenlerine de ücretsiz antrenörlük kursu verileceğini ilk kez açıkladı. Göreve geldikleri günden bu yana lisanlı sporcu sayısını da arttırmak için çabaladıklarını ifade eden Murat Özmekik, Manisa’nın spor alanında parmakla gösterilen bir olacağını söyledi. Öte yandan Diyanet Spor Kulübü de dereceye giren sporculara Kur'an-ı Kerim dağıttı.

MUHABİRLERE PLAKET

Türkiye Badminton Federasyonu, Türkiye şampiyonasının tanıtılmasında emeği geçen spor muhabirlerini de unutmadı. Şampiyonayı yakından takip edip gelişmeleri Manisalılara aktaran Haber Gazetesi Spor Muhabiri Şenol Özeker, Denge Gazetesi Spor Muhabiri Musa Akar’a, Manşet Gazetesi Spor Muhabiri Mustafa Tatlı’ya, Günebakış Gazetesi Spor Muhabiri Erhan Kasırga’ya, Yarın Gazetesi Spor Muhabiri Çoşkun Kököz’e, Olay Gazetesi Spor Muhabiri Gökhan Aytaç ve Gündem Gazetesi Spor Muhabiri Mahmut Aslan’a plaketlerini AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ ve Badminton Federasyonu Başkanı Murat Özmekik verdi. Programın sonunda AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Özmekik maç yaptılar. 


Etiketler:
Bu haber toplam 632 defa okundu
Güneşi Beklerken 'in Manisalı yıldızı İSMAİL EGE ŞAŞMAZ
İsmail Ege Şaşmaz. O, yüreğinin sesini dinleyen, küçük yaşlardan kurduğu oyunculuk hayaliyle İstanbul’a giden ve şansının da yardımıyla, bugünlerde gençlerin ilgiyle takip ettiği Güneşi Beklerken dizisinin Barış’ı. Manisalı olan İsmail Ege Şaşmaz, dizide gösterdiği başarılı performansla, oyuncu olma hayalini gerçekleştirecek ve şöhret basamaklarını hızla tırmanacakmış gibi görünüyor.
YAZARLAR
Manisa İl Jandarma Komutanı Albay Vural Erol, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bülent Koşmaz'ı ziyaret etti. Gerçekleştirilen ziyarette konuşan Manisa İl Jandarma Komutan Albay Vural Erol, "Vatandaşlarımız 156 Jandarma hattını sürekli kullanırlarsa bizlerin de görevleri o derece kolaylaşır" dedi.